Akcesoria kosmetyczne

Makijaż to nie tylko używane do jego wykonania kosmetyki. Prawdziwie dobrze wyposażona kosmetyczka nie obejdzie się bez kilku akcesoriów, które ułatwią perfekcyjne wykonanie makijażu. W co zatem powinnyśmy się zaopatrzyć?

Pędzle

Zestaw dobrych pędzli to podstawa. Począwszy od różnego rodzaju pędzelków do malowania powiek, poprzez pędzle do podkładu i pudru, a skończywszy na pędzlu do aplikacji różu. Ważna jest ich jakość. Nie muszą być z naturalnego włosia, ale zastosowane tworzywo powinno być miękkie i w żaden sposób nie podrażniać skóry, zwłaszcza wrażliwej skóry wokół oczu.

Gąbeczki

Technik aplikacji podkładu jest mnóstwo. Można to zrobić przy użyciu palców, z zastosowaniem pędzla, ale najczęściej używane są do tego gąbeczki, którymi „stempluje” się podkład na twarz. Zanieczyszczone są źródłem wielu bakterii i mogą prowadzić nawet do zakażenia skóry, dlatego dobrze mieć ich zapas (nie są drogie), często je prać i wymieniać.

Pęseta

Ładne, zadbane i wyregulowane odpowiednio do kształtu twarzy brwi stanowią piękne obramowanie oka. W przypadku konieczności bardziej inwazyjnej depilacji lepiej udać się do kosmetyczki na woskowanie. Wyskubywanie pęsetą brwi u nasady nosa może bowiem spowodować bardzo duży ból. Ale jeśli brwi i inne obszary na twarzy wymagają tylko niewielkiej ingerencji, dobrze chwytająca włoski pęseta w zupełności wystarczy.

Zalotka

Ten niepozorny przyrząd jest w stanie zrobić z rzęsami cuda. Spektakularnego efektu wywinięcia często nie potrafi dać nawet najlepszy tusz do rzęs, choć dobre firmy takie jak Loreal bardzo się starają. W przypadku rzęs grubych i sztywnych sama maskara to za mało. Dlatego wywijamy rzęsy i dopiero tuszujemy. Nigdy odwrotnie!

Grzebyk

Najczęściej ma dwie strony. Jedna to plastikowy grzebyczek, a druga to bardzo niewielka szczoteczka. Do czego to się przydaje? Plastikowy grzebyk głównie do rozczesania posklejanych rzęs. Trzeba jednak robić to ostrożnie, żeby nie skruszyć tuszu. Szczoteczka pomoże wyczesać i ułożyć brwi, a także (w przypadku zagęszczania brwi kredką) pomaga usunąć nadmiar kosmetyku i nadaje brwiom naturalny wygląd.

Temperówka

Jest to przyrząd absolutnie podstawowy – bez temperówki nie będziemy w stanie skorzystać z kredki do powiek, do brwi czy konturówki do ust. A to podstawa udanego, starannego makijażu.

zdjęcie: sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *