Bądź aktywna zimą

Zima to trudny czas dla naszego organizmu. Częstsze przeziębienia  i gorsze samopoczucie to typowe przypadłości o tej porze roku. Krótki dzień i niskie temperatury zniechęcają nas do podejmowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej, przez co dodatkowo obniżamy swą formę. Wiosną zaczynamy narzekać na słabą kondycję oraz na zbędne kilogramy. Jak poradzić sobie z zimowym lenistwem? Jakie formy aktywności mogą nam pomóc w przetrwaniu tej wymagającej pory roku?

Spróbuj swych sił na stoku!

Zima to dokonały czas do zmierzenia się z nartami. Jazda na nich może stać się prawdziwą przyjemnością i świetną zabawą. To jedna z tych dyscyplin, która pozwala połączyć relaks na świeżym powietrzu ze wzmacnianiem swej kondycji. Niestety, początkujący narciarze muszą się przygotować na serię bolesnych upadków oraz problemy z rozruszaniem kości. Co zrobić, by ból kolana nie zakłócił pierwszych treningów? Skutecznym wsparciem może okazać się suplement diety, w którym znajduje się kolagen na stawy, ta forma białka wypływa wyjątkowo dobrze, dzięki czemu na stoku można poszaleć do woli. Jednym z suplementów, który można wykorzystać w trosce o swe stawy, jest 4flex – doskonałe źródło tak cennego dla stawów kolagenu.

Ślizgawka: dla dużych, dla małych

Sportowe lodowiska oraz miejskie ślizgawki są kolejną zimową atrakcją, dzięki której można spędzić czas w miły i pożyteczny dla zdrowia sposób. Wizyta na lodowisku to świetna okazja do oswojenia się z niskimi temperaturami w miłej atmosferze, a działające przy takich obiektach sportowych wypożyczalnie łyżew pozwalają każdemu spróbować swych sił na tafli lodu. Nawet sceptycznie nastawione do ślizgawek osoby szybko będą mogły się przekonać, że wizyta na lodowisku jest świetną alternatywą na zimową nudę. Muzyka oraz towarzystwo innych osób z pewnością pozwolą każdemu na czerpanie wielu przyjemności z takiej zimowej  rozrywki.

Kąpiel w wyjątkowej scenerii

Wizyty na kąpielisku, szczególnie tym pod gołym niebem, są możliwe o każdej porze roku. Baseny termalne to miejsca, w których można połączyć dobrą zabawę z zimowym treningiem. Co więcej –można to zrobić w wyjątkowej scenerii. Kąpiel w wypełnioną ciepłą wodą basenie może stać się nie lada atrakcją, a z pewnością kluczem do zachowania dobrej formy w okresie zimowym.

 

Zimowe chłody nie muszą oznaczać rezygnacji z troski o zdrowy styl życia. Wystarczy przecież wybrać jedną z wielu ciekawych form spędzania czasu w aktywny sposób, by odkryć nowe oblicze tej pory roku. Może być ona wyjątkowo atrakcyjnym i sprzyjającym aktywnemu wypoczynkowi czasem – wystarczy tylko pokonać niechęć do niskich temperatur, by cieszyć się pełnią życia przez cały rok.

grafika: sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *