Cellulit – jak się go pozbyć?

Szacuje się, że cellulit, albo jak kto woli skórka pomarańczowa, to przypadłość 80% kobiet po 25 roku życia. Pojawia się najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu i ramionach. Z pewnością nie można powiedzieć, żeby dodawał on tym okolicom szczególnego uroku, więc najlepiej byłoby się go pozbyć. Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Dlatego podpowiadamy kilka sposobów na walkę z cellulitem.

To możesz zrobić w domu:


Peeling z kawy

Większość preparatów zwalczających cellulit zawiera w sobie kofeinę jako substancję czynną. Dlaczego nie miałabyś skorzystać z niej również Ty? Rano zamiast wylewać fusy do zlewu zostaw je, potem dodaj do nich trochę oliwy z oliwek i masz naturalny peeling. Czy to działa? Jeśli by tak nie było to czy korzystałaby z tego Cindy Crawford?

Wodny masaż

Masaż jest dobry na wszystko, albo prawie wszystko. Na pewno zaś pomaga w zwalczaniu skórki pomarańczowej. W tym wypadku postaw na natryski o zmiennej temperaturze wody: raz ciepła, raz zimna. Takie działania pobudzą krążenie krwi i limfy. Dodatkowo wzmocnisz efekt masując nogi specjalną rękawicą lub szorstką myjką z morskiej trawy. Zaczynaj zawsze od kostki i posuwaj się w kierunku ud.

Balsamy i kremy

Po masażu skorzystaj z dobrodziejstwa jakim są kremy, balsamy czy żele antycellulitowe. Ich głównym działaniem jest blokada receptorów wiążących tłuszcz w komórkach

Kąpiel w soli

Jeżeli posiadasz wannę, to doskonale Ci zrobi kąpiel z dodatkiem soli morskiej. Sól morska działa wygładzająco na skórę, oczyszcza ją z toksyn i usuwa martwy naskórek.

Dieta

Cellulit bezpośrednio związany jest z tym co jesz, dlatego też, aby się go pozbyć musisz swoją dietę nieco zmodyfikować. Przede wszystkim zrezygnuj z Fast foodów, słodzonych napojów czy zupek w proszku, a zacznij jeść zdrowe niskokaloryczne potrawy, z dużą ilością warzyw i owoców.

To zrobi kosmetyczka:


Masaż manualny

Taki masaż pobudza właściwe funkcjonowanie skóry poprzez usuwanie złogów toksyn. W gabinetach masaże tego typu robione są najczęściej seriami 5-10 zabiegów. Każdy z nich powinien trwać około 20-30 minut. Dzięki serii zabiegów skóra stanie się bardziej napięta i jędrna. Jednak aby utrzymać taki efekt należy zadbać o prawidłowa dietę i regularnie ćwiczyć.

Żelazko antycellulitowe

To urządzenie wykorzystuje masaż próżniowy i elektrostymulację. Poprawia ogólną kondycję skóry, pobudza krążenie i ma działanie drenujące. Oprócz redukcji cellulitu wygładza skórę.

Vacau bieżnia

Jest to urządzenie treningowe składające się z bieżni zamkniętej w kapsule podciśnieniem. Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i mało forsownym ćwiczeniom spalanie tkanki tłuszczowej staje się znacznie bardzie wydajne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *