Czym utrwalić fryzurę?

Misternie ułożona fryzura, która miała przetrwać całą noc, a rozpadła się po kilku godzinach, to problem, który zna każda kobieta. Dlatego też powstały specjalne preparaty, których zadaniem jest utrwalenie fryzury. Zanim jednak sięgniesz po któryś z nich, powinnaś dowiedzieć się do jakich włosów i do jakiego typu fryzur każdy z nich jest przeznaczony.

W drogeriach i salonach fryzjerskich można nabyć wiele bardzo różnych środków do utrwalania fryzur. Różnią się przeznaczeniem oraz sposobem działania. Najczęściej stosowane są żele, pianki i lakiery.

Żele

Żele to preparaty przeznaczone przede wszystkim do włosów krótkich, półdługich i kręconych. Utrwalają, wygładzają i nabłyszczają włosy. Wśród żeli można znaleźć zarówno lekko utrwalające jak i bardzo mocne. W drogeriach można kupić także żele dające efekt mokrych włosów czy z dodatkiem brokatu. Żele można wcierać we włosy mokre lub suche. Mają one konsystencję mokrą, ale bardzo szybko wysychają. Po wtarciu żelu we włosy masz jeszcze chwilę na ułożenie fryzury. Po jego wyschnięciu możesz się cieszyć trwałym efektem nawet przez kilka godzin.

Lakiery

Lakiery przeznaczone są do utrwalania wszystkich rodzajów fryzur. Chronią przed wiatrem i wilgocią. W przypadku lakierów, podobnie jak żeli, można znaleźć na półkach sklepowych zarówno mocno jak i słabo utrwalające preparaty. Decydując się na utrwalenie fryzury lakierem musisz pamiętać o dokładnym spryskaniu ułożonej już fryzury. Najlepsze efekty otrzymuje się spryskując włosy z odległości ok. 30 cm. Wtedy bowiem drobiny lakieru osiadają na włosach równo i nie ma problemu z posklejanymi strąkami.

Pianki

Pianki to preparaty, które można stosować zarówno na długie jak i krótkie włosy. Poza utrwaleniem fryzury nadają włosom również puszysty wygląd oraz chronią je przed wiatrem i wilgocią. Można je stosować zarówno na włosy mokre jak i suche. Pianki polecane są szczególnie osobom, których włosy są słabe i niezbyt gęste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *