Depilacja pastą cukrową

Masz problem z doborem odpowiedniego kosmetyku do depilacji? Może zatem nadszedł czas na wypróbowanie sprawdzonych, naturalnych metod. Zachęcamy Cię o skorzystania z doskonałej cukrowej pasty, którą bardzo łatwo można przygotować samodzielnie w domu.

Przygotowanie pasty cukrowej:

Zagotuj szklankę wody z 1,5 szklanki cukru i sokiem z połowy cytryny. Poczekaj, aż cukier się zupełnie rozpuści, a następnie tak powstałą masę zostaw na niewielkim ogniu na około 45 minut, aż nabierze lekko brązowego koloru. Zdejmij garnek z ognia i odstaw na około 10 minut do ostygnięcia. Jeśli nie masz czasu na zrobienie własnej pasty, możesz kupić również gotową, która jest dostępna m.in. w internecie.

Jak przeprowadzić depilację?

Jeśli korzystasz z masy gotowej, stosuj się dokładnie do zaleceń producenta. Jeżeli natomiast sama przygotowałaś pastę kieruj się naszymi wskazówkami: Weź trochę pasty i rozgnieć ją w dłoniach. Następnie nałóż na depilowane miejsca „pod włos”, w ten sposób, aby oblepiała każdy włos. Następnie oderwij delikatnie w kierunku wzrostu włosów. Tę samą pastę możesz przykładać wielokrotnie w różnych miejscach.

Kto może korzystać z pasty cukrowej?

Depilacja pastą cukrową jest polecana szczególnie dla kobiet ze skórą wrażliwą oraz naczyniową. Najlepsze efekty przynosi, kiedy włoski mają długość 2-3 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *