Dlaczego po wakacjach wypadają włosy?

Skończyło się lato a Twoje włosy są matowe, brzydkie i do tego zaczęły wypadać? To dość częste zjawisko, zobacz co może być tego przyczyną i jak poprawić wygląd włosów po lecie.

Niedobory mikroelementów

Lato to okres, kiedy dieta ulega znacznym zmianom. Zazwyczaj w tym czasie miejsce ciężkich potraw mięsnych zajmują duże ilości warzyw i owoców, których jest pod dostatkiem. Dieta oparta na produktach roślinnych jest zdrowa i lekkostrawna, jednak możne w niej brakować odpowiednich ilości żelaza, które jest niezbędne, aby włosy pięknie wyglądały.

Odchudzanie

Jak wiadomo latem trzeba wyglądać wyjątkowo dobrze, dlatego też bardzo często przed sezonem wakacyjnym oraz w jego trakcie kobiety stosują diety odchudzające. Przynoszą one pozytywne skutki jeśli chodzi o utratę kilogramów i niekiedy negatywne w postaci wypadania włosów. Jest to spowodowane między innymi niedoborem mikroelementów, w tym wspomnianego już wcześniej żelaza.

Skóra przesuszona słońcem

Kolejną przyczyną wypadania włosów po wakacjach może być przesuszona skóra. Latem bardzo często chodzimy z odkrytą głową co negatywnie wpływa na skórę głowy oraz osłabia cebulki włosów, to zaś po pewnym czasie doprowadza do ich wypadania.

Jak powstrzymać wypadanie włosów

Jeśli przyczyną jest przesuszenie skóry lub niewielkie niedobory mikroelementów po około miesiącu włosy powinny odzyskać dawny wygląd. Jednakże jeśli nadal wypadają warto zgłosić się do dermatologa, aby dokładnie zbadał stan skóry głowy. Być może lekarz zleci również badania krwi, aby wykluczyć anemię lub inne zaburzenia elektrolitowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *