Dobra odżywka do rzęs i brwi. Jakie składniki powinna zawierać?

Marzenie o pięknych rzęsach jest już w naszym zasięgu. Wystarczy dobra odżywka do rzęs i brwi. Jeśli ma być skuteczna, musi mieć odpowiednią kompozycję składników. Czego świadoma konsumentka powinna szukać w preparatach przyspieszających wzrost rzęs?

Rzęsy to najdelikatniejsze z naszych włosków. Potrzebują wsparcia i odpowiedniego zestawu składników odżywczych, dlatego tak ważne jest używanie skoncentrowanego serum. Nie liczy się jego cena i marka, ale to, co kryje we wnętrzu. Oto najpopularniejsze substancje, które można znaleźć w produktach do pielęgnacji i stymulowania wzrostu rzęs.

Panthenol – dobrze, jeśli serum do rzęs zawiera składniki nawilżające, wśród których króluje prowitamina B5 (nazywana też panthenolem). Właściwości tego składnika sprawiają, że rzęsy stają się doskonale nawilżone i ochronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Substancje pobudzające wzrost – dobra odżywka do rzęs musi mieć zestaw składników, które wzmocnią rzęsy i przyspieszą ich wzrost. Dobrze, jeśli przy okazji nie zaburzają naturalnego cyklu życia. Najczęściej stosowanymi w odżywkach substancjami wzmacniającymi i pobudzającymi wzrost są aminokwasy np. keratyna, peptydy lub inne innowacyjne formuły.

Wyciąg ze świetlika lekarskiego – bardzo często spotykany w profesjonalnych odżywkach do rzęs składnik, pozyskiwany z niepozornej rośliny o właściwościach doskonale znanych w okulistyce. Przynosi ukojenie zmęczonym oczom, odżywia rzęsy i dodaje im miękkości.

Witamina E – nazywana witaminą młodości, ze względu na swoje silne właściwości antyoksydacyjne. W odżywce do rzęs pełni funkcję ochronną, zapobiegając szkodliwemu działania np. słońca. Opóźnia procesy starzenia się rzęs, dzięki czemu są mocniejsze i mniej wypadają.

Alantoina – działanie na wrażliwe okolice oczu wymaga wzbogacenia produktu o składniki przynoszące ukojenie i łagodzące ewentualne podrażnienia. To składnik o działaniu przeciwzapalnym, który zapewnia rzęsom odpowiednie nawilżenie, miękkość i gładkość.

Ekstrakt ze skrzypu polnego – pospolita roślina, której właściwości doceniono dopiero niedawno. W produktach do pielęgnacji rzęs działa wzmacniająco, zapobiega łamliwości i rozdwajaniu się włosków. Odżywia cebulki, dzięki czemu rzęsy przestają wypadać w nadmiarze.

Coś jeszcze? Warto zwracać uwagę na to, żeby skład odżywki był prosty i naturalny. Minimalizm jest wskazany, ponieważ gwarantuje celniejsze działanie. Wybierając odżywkę do rzęs, warto przejrzeć test odżywek do rzęs i kierować się opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *