Elektrownia na głowie

Czapka w zimie jest czymś absolutnie niezbędnym. Potrzeba zachowania idealnej fryzury przegrywa bardzo często z koniecznością zachowania zdrowia. I ta pewność towarzyszy nam do momentu zdjęcia czapki z głowy. Ile razy pomyślałaś, że naelektryzowane, sterczące na wszystkie strony strąki, mogłyby z powodzeniem wytworzyć całkiem spore zasilanie, np. do naładowania telefonu?

Żarty na bok

Wygląd naelektryzowanej fryzury niekiedy jest przekomiczny, a nasze komentarze jeszcze zabawniejsze. Jednak nie zmienia to faktu, że czapka do włosów może poważnie zrujnować nasze włosy, szczególnie jeśli połączymy to z niewłaściwą ich pielęgnacją. Wówczas po zimie może się okazać, że jedynym wyjściem z tragicznej sytuacji jest wizyta u fryzjera i poważne podcięcie włosów. Można jednak zastosować kilka kroków, które mogą oczywiście temu zapobiec.

Nie wysuszaj dodatkowo

Jeśli to tylko możliwe dobrze jest zrezygnować z suszarki, lokówki, prostownicy itp. Wystarczy, że ciepłe powietrze, które jest już efektem centralnego ogrzewania, wysusza nam włosy. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na to, by włos wysychał sam – używajmy raczej chłodnego nawiewu, a do modelowania wybierajmy sprzęty, posiadające właściwości jonizujące włosy. Dzięki temu elektryzowanie się włosów będzie zminimalizowane lub całkowicie wyeliminowane.

Nawilżanie i silikony

Nawilżony włos, który nie posiada porowatej struktury nie będzie się tak silnie elektryzował jak suchy i zniszczony. Dlatego zimą koniecznie trzeba postawić na kosmetyki do włosów o właściwościach nawilżających, na przykład z serii Ultra Doux Garnier. Przydadzą się także spray’e o właściwościach antystatycznych i odrobina kosmetyków zawierających silikony, które wygładzą włosy i zatrzymają wodę w ich wnętrzu. Zapobiegnie to nie tylko elektryzowaniu się, ale też mechanicznym zniszczeniom – śliski włos nie będzie się tak zaczepiał i plątał.

Naturalność

Nie bez znaczenia jest wybór samej czapki, o czym mówi się coraz częściej, ale wciąż za rzadko. Powinna być zrobiona z naturalnych włókien, które także będą miały działanie antystatyczne. Dodatkowo taka czapka będzie przepuszczać powietrze i nie doprowadzi do przepocenia skóry głowy. Warto wybrać takie nakrycie głowy, które nie zmiażdży nam włosów – lepsze będą luźne czapki i berety nie tylko dla naszej wygody, ale także dla dobra naszych włosów.

zdjęcie: shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *