Fotoodmładzanie – Światło na straży młodości

Żadna kobieta patrząc w lustro nie lubi, kiedy upływający czas odciska swoje piętno na jej twarzy. Zmarszczki mimiczne i pod oczami, przebarwienia, rozszerzone naczynka i blizny potrądzikowe odejmują nam wiele uroku, przy okazji dodając lat. Pojawiają się one przede wszystkim jako odległy rezultat fotostarzenia skóry. Promieniowanie ultrafioletowe UVA i UVB, które dociera do nas wraz ze światłem słonecznym niszczy włókna kolagenowe i dezorganizuje ich charakterystyczny dla zdrowej skóry, regularny układ a także jest odpowiedzialne za szpecące przebarwienia. Drobne naczynka krwionośne u osób o delikatnej skórze mogą pękać pod wpływem słońca, tworząc nieestetycznie wyglądający rumień.

Jeszcze do niedawna nie było sposobu, aby pozbyć się takich zmian a posiadaczkom skłonnej do podrażnień skóry pozostawało ukrywać niedoskonałości pod warstwą makijażu. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje bogatym arsenałem środków, aby przywrócić każdej z nas jej naturalne piękno. Sposobem na zmarszczki i szpecące niedoskonałości, możliwym do zastosowania w każdym wieku i u kobiet o każdym typie urody jest fototerapia, czyli metoda intensywnej regeneracji skóry za pomocą precyzyjnie nakierowanych impulsów świetlnych.

Wyjątkową cechą tego światła, emitowanego przez urządzenie o nazwie IPL (ang. Intense Pulse Light) jest to, że jego wiązka składa się z fali o różnych długościach, co umożliwia jego równoczesne działanie na wiele problemów skórnych. Fotoodmładzanie jest więc kuracją uniwersalną – w czasie jednego zabiegu jednocześnie spłyca zmarszczki, niweluje rozszerzone naczynka oraz rumień twarzy, przywraca skórze równomierną pigmentację usuwając piegi, przebarwienia słoneczne i blizny potrądzikowe. Zabieg fotoodmładzania zwiększa również gęstość skóry właściwej dzięki stymulacji produkcji kolagenu, co czyni ją bardziej napiętą, jędrną i odporną na uszkodzenia oraz opóźnia powstawanie zmarszczek.

Kuracja z użyciem IPL jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje podrażnień. Jest to możliwe, gdyż światło pulsacyjne przenika od razu do głębokich warstw skóry, nie uszkadzając wartwy naskórka – po seansie możemy natychmiast podjąć codzienną aktywność nie martwiąc się o szpecące zaczerwienienia czy uciążliwe dolegliwości bólowe, charakterystyczne dla niektórych bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Fotoodmładzanie jest również doskonałym zabiegiem dla młodych kobiet, u których jeszcze nie pojawiły się pierwsze zmarszczki. Regularnie powtarzane naświetlania z użyciem IPL nie tylko pomagają utrzymać skórę w idealnej kondycji, lecz również opóźniają procesy starzenia sprawiając, że pierwsze zmarszczki pojawiają się później, są płytsze i łatwiej się ich pozbyć.

Która z nas nie chciałaby się zaś cieszyć jak najdłużej młodością swojej skóry? Fotoodmładzanie, do niedawna zarezerwowane dla kobiet dysponujących poważnymi funduszami, jest obecnie zabiegiem na każdą kieszeń. Warto więc zafundować naszej skórze intensywną regenerację od wewnątrz, by jak najdłużej cieszyć się naturalnym, zdrowym pięknem promiennej i wolnej od zmarszczek cery.

zdjęcie: Autor: Vtbijoy (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0], undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *