Gdzie kupować buty?

Tak postawione pytanie wydaje się być zupełnie banalne, jednakże w dobie rozwoju handlu elektronicznego przestaje być już takie jednoznaczne. Zatem gdzie kupować buty – w stacjonarnym sklepie czy w Internecie?

Każda z tych placówek handlowych ma swoje zalety i wady, które każdorazowo podnoszone są przez Klientki preferujące dany rodzaj zakupów. Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, albo masz duże wątpliwości, co do wybranego rodzaju zakupów przeczytaj ten artykuł, a zobaczysz, że każda z wyżej wymienionych placówek może przynieść radość i doskonale sprawdzić się podczas zakupów.

Sklep stacjonarny – zalety i wady

Niewątpliwą zaletą stacjonarnych sklepów z butami jest element, który jest niedostępny dla placówek internetowych. Otóż na prawdziwych półkach można każdy model wziąć do ręki, bezpośrednio przekonać się o jakości wykorzystanych materiałów oraz jakości wykończenia. Ten rodzaj zakupów jest niewątpliwie preferowany przez osoby, które cenią sobie najwyższą jakość kupowanych towarów. W ten sposób natychmiast można zweryfikować, czy został on wykonany z najwyższej jakości skóry.

Co więcej, w sklepach stacjonarnych można przymierzać obuwie, zatem od ręki wiadomo, czy but dobrze leży na nodze, czy jest wygodny i czy wybrany rozmiar nie jest zbyt mały.

Stacjonarny sklep z butami ma także wady. Po pierwsze otwarty jest wyłącznie w określonych godzinach. Zatem nie ma możliwości robienia zakupów o każdej porze dnia i nocy – czyli wtedy, kiedy tylko masz czas, lub najdzie Cię ochota na kolejną parę butów. Po drugie do takiego sklepu z pewnością trzeba dojechać, a to oznacza dodatkowe godziny spędzone poza domem, stanie w korkach i przepychanie się w sklepie. Taki rodzaj placówek handlowych zazwyczaj ulokowany jest w korzystnym miejscu skupiającym uwagę osób robiących zakupy – często w centrach handlowych czy na głównych ulicach miast. W wyniku tego, asortyment sprzedawany w takim sklepie obłożony jest dodatkowymi kosztami przez co często oferuje znacznie mniej konkurencyjne ceny.

Internetowy sklep z butami – plusy i minusy

Wirtualny sklep z butami to także placówka handlowa obciążona zarówno zaletami, jak i wadami.

Niewątpliwie w takim sklepie można z powodzeniem robić zakupy przez całą dobę. Nie ma tutaj obostrzeń w zakresie godzin otwarcia – podziwiać prezentowane fasony można o każdej porze dnia i nocy. Nie ma też kolejek zatem nie ma potrzeby przepychania się pomiędzy ludźmi. Zakupy zrobisz wtedy, kiedy Tobie pasuje tym samym sprawiając, że bardziej efektywnie wykorzystasz swój czas wolny.

Inną zaletą internetowych sklepów z butami jest olbrzymi wybór fasonów. Magazynowanie butów w takich placówkach nie musi odbywać się w ramach sklepu i zajmować niezwykle drogiego miejsca (każdy metr kwadratowy jest w centrach prawie na wagę złota). Dlatego też wirtualny handel swoim klientom może zaproponować nie tylko większy wybór modeli, ale także konkurencyjne ceny.

Niewątpliwą wadą internetowych sklepów z butami jest fakt, że nie można dotknąć ani przymierzyć buta przed jego kupieniem. Dlatego przeciwnicy takiego modelu zakupów mówią, że nie chcą kupować przysłowiowego „kota w worku”. Wprawdzie każdy model buta w takiej placówce jest skrzętnie opisany (z jakiego materiału jest wykonany, długość wkładki buta, wysokość obcasów itp.), a niektóre sklepy dają możliwość zamówienie, przymierzenia i ewentualnego zwrotu obuwia do sprzedawcy na koszt sklepu, ale jednak nie jest to to samo, co bezpośrednie mierzenie obuwia w stacjonarnym sklepie.

Co wybrać?

Możliwość wyboru jest zawsze elementem sprzyjający zakupom. Dobierz ten odpowiedni dla Ciebie tylko weź pod uwagę ,czy wolisz robić sprawunki szybciej, czy jest to dla Ciebie raczej rodzaj celebracji i sposób na to, aby wyrwać się z domu.

Bez wątpienia każdy sklep z butami ma swoją specyfikę oraz zalety, jak i wady co potwierdza rzesza zadeklarowanych zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *