Henna zamiast tuszu

Henna to doskonały pomysł dla kobiet z alergią na kosmetyki do oczu, albo dla tych, którym oczy często łzawią. Można ją również wykorzystać podczas wyjazdu na urlop, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że na spoconej twarzy rozpłynie się makijaż.

Henna to niewielki wydatek w stosunku do tego, co wydajesz na kredki do powiek i brwi czy tusze do rzęs. Wykonanie tego zabiegu u kosmetyczki to koszt 20-30 złotych. W cenę najczęściej wliczona jest również regulacja brwi.

Sam zabieg jest bardzo prosty i bezbolesny. Kosmetyczka nakłada na brwi i rzęsy specjalny preparat barwiący – hennę, który farbuje włoski na wybrany kolor. Dziś można wybierać spośród różnych odcieni czerni brązu i grafitu. Taki zabieg można wykonać również samodzielnie w domu, wystarczy zakupić w drogerii specjalny preparat do wykonania henny. Decydując się na wykonanie zabiegu w domu jego koszt spada do kilku złotych.

Warto zaznaczyć, że raz nałożona henna utrzymuje się na brwiach i rzęsach przez około 4 tygodnie. W tym czasie oczy są bardziej wyraziste i pięknie wyglądają. Jeśli jednak postanowisz dodatkowo podkreślić rzęsy tuszem – nic nie stoi na przeszkodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *