Jak być piękną w biurze?

Czy praca w biurze może mieć wpływ na urodę? Oczywiście. Klimatyzacja, nagrzany sprzęt biurowy czy stres związany z pracą mogą negatywnie wpływać na Twoją skórę. Zobacz jak możesz ochronić się przed szkodliwym czynnikom w biurze.

Zacznijmy od ust

Wysuszone i spierzchnięte usta to bardzo częsta dolegliwość występująca u kobiet pracujących w pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych. Aby zapobiec brzydkiemu wyglądowi warto nawilżać i natłuszczać naskórek ust. Możesz do tego celu wykorzystać balsam do ust, sztyft pielęgnacjo-ochronny albo kremowe masło. Kosmetyki te powinny zapobiec problemom z przesuszonym naskórkiem.

Przetłuszczająca się skóra twarzy

Nadmierne wytwarzanie sebum przez skórę jest kolejnym działaniem ubocznym klimatyzacji w pomieszczeniach. Przesuszona skóra wytwarza więcej niż normalnie tłustej warstwy ochronnej, a co za tym idzie twarz zaczyna się brzydko świecić. Na szczęście w prosty i szybki sposób można sobie pomóc w takiej sytuacji. Wystarczy, że w torebce masz matujące bibułki. Kiedy Twoja cera nieładnie błyszczy nałóż jedną z nich na twarz i mocno dociśniesz. Bibułka pochłonie nadmiar sebum i skóra znów będzie matowa i świeża.

Ukojenie podrażnionej skóry

Zaczerwienienia powstające na twarzy i szyi mogą być reakcją na stres. Jeśli czujesz, że Twoja skóra jest podrażniona i bardzo sucha spryskaj ją wodą termalną w sprayu, a po około 5 sekundach wytrzyj chusteczką higieniczną. Zobaczysz, że od razu poczujesz się lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *