Jak pielęgnować jasną cerę

Jeszcze nie tak dawno jasna cera bywała sporym problemem dla swych właścicielek. Zazdrościły one swym śniadym koleżankom pięknej skóry o zdrowym kolorycie. Dziś jasna cera staje się modna, a bycie „bladą” przestaje być powodem kompleksów. Niemniej jednak jasna cera wymaga starannej pielęgnacji. Jak o nią zadbać?

Problemy z naczynkami

Jednym z największych problemów kobiet z jasną cerą stają się pękające naczynka. Jak uchronić się przed takimi problemami? Podstawa to unikanie tych czynników, które są najczęstszą przyczyną problemów. Ostre przyprawy, pobyt w saunie, stres oraz niektóre leki mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu skóry. Warto też zadbać o wzmocnienie naczynek. Pomocne są w tym witaminy, w tym witamina C oraz  witaminy z grupy B. Aloes, zielona herbata oraz algi morskie to kolejne substancje, które posiadaczki jasnej cery mogą z powodzeniem włączyć do swego programu pielęgnacyjnego.

Ochrona przed słońcem

Nadmiar promieni słonecznych dla każdej skóry jest wyzwaniem. Skutki zbyt długiego pobytu na silnym słońcu najmocniej odczuwa jednak jasna cera. Jej posiadaczki są w szczególności narażone na przebarwienia oraz poparzenia słoneczne. Jak ją chronić? Unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z mocnym filtrem to podstawa. By zapewnić skórze maksymalną ochronę przed promieniami UV, można wybrać krem z filtrem SPF 50. By zapewnił on maksymalne bezpieczeństwo jasnej cerze, należy go nałożyć przynajmniej na 20 minut przed wyjściem na słońce, a w czasie pobytu na dworze – nanosić kolejne porcje tego specyfiku na skórę. Szansa na uniknięcie przykrych skutków opalania staje się dzięki takim zabiegom znacznie większa. Z pomocą mogą przyjść też kremy BB, które pozwolą poprawić koloryt skóry, a jednocześnie – zapewnią jej ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Odpowiednie kosmetyki

W pielęgnacji jasnej cery pomóc mogą również profesjonalne kosmetyki oraz kremy pozwalające zamaskować niedoskonałości skóry. Garnier stworzył krem Beauty Balm, który nie tylko poprawia koloryt skóry, ale jednocześnie nawilża ją i pielęgnuje. Taki krem z powodzeniem może zastąpić podkład i ułatwić wykonanie makijażu. Posiadaczkom jasnej cery zaleca się również sięganie po takie cienie i pudry, które w słońcu będą się pięknie mienić. Ważny jest również staranny dobór kosmetyków do demakijażu. W przypadku bardzo jasnej cery najlepsze okazują się płyny micelarne, które doskonale oczyszczają skórę i jednocześnie doskonale ją odżywiają. Dzięki temu skóra staje się mocniejsza i zdrowsza, a w efekcie znacznie piękniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *