Jak poprawić kondycję skóry wokół oczu?

To ona bezlitośnie zdradza nasz wiek. Przyciemniona, pomarszczona, sucha, pozbawiona jędrności i blasku – innymi słowy: zaniedbana. Skóra wokół oczu. Co zrobić, żeby przez długie lata dodawała naszemu spojrzeniu świeżości?

Na kondycję skóry wokół oczu wpływa wiele czynników. Nieodpowiednia pielęgnacja czy też makijaż mogą sprawić, że zamiast odjąć – dodamy sobie lat. Dodatkowo na wygląd okolic oczu, bardzo duży wpływ ma nasz styl życia, na przykład dieta, a także to, ile czasu spędzamy przed komputerem. W jaki sposób możemy zatem zniwelować negatywny wpływ niektórych czynników?

Wybieraj odpowiednie kosmetyki

Najważniejszy jest wybór odpowiednich kosmetyków i dotyczy to zarówno preparatów do pielęgnacji, jak i makijażu. Dlatego warto poświęcić temu więcej uwagi. Jeśli zmagasz się z problemem cieni pod oczami, pamiętaj, aby nie ukrywać ich pod grubą warstwą podkładu. W drogeriach wybieraj korektory pod oczy o lekkiej konsystencji, które pozwolą skórze oddychać. Nie zapominaj także o odpowiedniej aplikacji – takie produkty najlepiej wklepywać, a nie rozcierać.

Istotny jest również demakijaż. Kosmetyczki twierdzą, że doskonale z usunięciem makijażu oczu radzą sobie płyny micelarne. Ich przewaga nad standardowymi mleczkami do demakijażu wynika przede wszystkim z konsystencji. Płyn micelarny tworzą bowiem małe drobinki, tzw. micele. Kiedy nasączony płynem wacik przyłożysz do oka, zaczynają one przyciągać resztki makijażu i innego rodzaju zanieczyszczenia, co sprawia, że nie musisz pocierać i naciągać skóry wokół oczu. Co więcej, płyny micelarne świetnie radzą sobie również z kosmetykami wodoodpornymi.

Nie zapominaj o dobrym kremie!

W pielęgnacji skóry wokół oczu bardzo ważna jest systematyczność. Dlatego krem pod oczy powinnaś stosować rano i wieczorem. Część ekspertów zaleca również, aby taki preparat przechowywać w lodówce. Aby jednak produkt skutecznie poprawiał kondycję okolic oczu, powinien zawierać odpowiednie składniki. Na przykład najlepszy krem pod oczy Vichy w swoim składzie ma retinol i kwas hialuronowy. Te dwie substancje doskonale sprawdzają się w walce ze zmarszczkami i niedoskonałościami skóry, takimi jak brak elastyczności czy jędrności. Regularne stosowanie kremu tego typu doprowadzi do wygładzenia zmarszczek i zmniejszenia oznak starzenia. Preparat szybko się wchłania, nie pozostawiając w okolicach oczu tłustej warstwy. Dodatkowo delikatnie rozświetla skórę i przywraca blask naszemu spojrzeniu.

zdjęcie:sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *