Jak pozbyć się uporczywych pajączków?

Denerwują cię cieniutkie, czerwone naczynka, które widać na Twojej twarzy? A może masz ciągle rumieńce, których chętnie byś się pozbyła? W takim razie skorzystaj z kilku prostych zabiegów, które możesz zastosować u siebie w domu. Zobaczysz, będziesz zachwycona ich skutecznością.

Delikatne oczyszczanie

Oczyszczanie skóry to podstawa. W drogeriach i aptekach mamy obecnie ogromny wybór kosmetyków do oczyszczania twarzy, jednakże zanim któryś z nich wybierzesz powinnaś pamiętać, że skóra naczynkowa wymaga ogromnej delikatności. Zdaniem kosmetologów i dermatologów kobiety mające problem z pajączkami powinny wybierać płyny micelarne przeznaczone do skóry naczynkowej. Są one niezwykle delikatne, a przy tym doskonale oczyszczają skórę. Nie bez znaczenia jest również to, że używając ich nie ma potrzeby silnego pocierania skóry. Aby dobrze oczyścić cerę wystarczy delikatnie przetrzeć ją wacikiem nasączonym płynem.

Kosmetyki z apteki

Kupując krem do twarzy wybierz się do apteki. Poproś tam o dobrej jakości kosmetyk, który będzie zawierał lecznicze składniki. Najczęściej spotykane to wyciągi z kasztanowca, arniki czy miłorzębu japońskiego. Najlepiej jeśli w kremie zawarte są też witamina C i rutyna.

Uciążliwe rumieńce

Jeśli masz problem z utrzymującymi się ciągle na Twojej twarzy rumieńcami, możesz to zmienić nakładając na skórę odżywczą maseczkę bądź serum. Preparaty te możesz także wykorzystywać, jeśli masz dużą ilość rozszerzonych naczynek. Maseczkę nałóż grubą warstwą na twarz, omijając okolice oczu. Pozostaw ją na 15 minut, a następnie nadmiar zetrzyj delikatnie wacikiem. Serum możesz stosować zamiast kremu.

Praktycznie!

Jeśli długo przebywasz w pomieszczeniu klimatyzowanym spryskaj twarz wodą termalną. Taką delikatną mgiełkę zostaw na chwilę na twarzy a następnie delikatnie zetrzyj. Ten prosty zabieg powtarzany kilka razy dziennie zapobiegnie przesuszeniu delikatnej skóry i tym samym zapobiegnie powstawaniu dużej ilości naczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *