Jak skutecznie pielęgnować cerę? Kilka słów o kremach do twarzy

Wydaje ci się, że dbanie o skórę zajmuje dużo czasu, dlatego rezygnujesz z jej codziennej pielęgnacji? Nie potrafisz dobrać odpowiednich kosmetyków, które zapewnią ci nienaganny wygląd? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy produkt, który pozwoli cieszyć się skórą bez niedoskonałości.

Problem ma znaczenie

Pamiętaj, że nie każdy produkt będzie odpowiedni do twojego typu cery oraz problemu skórnego, z którym się zmagasz. Kupując kosmetyk, kieruj się tymi dwoma aspektami, ponieważ wybierając środek nieprzeznaczony dla rodzaju niedoskonałości, które pojawiają się na twojej twarzy, możesz sobie poważnie zaszkodzić.

Pomimo że w drogeriach znajdziesz wiele interesujących artykułów pielęgnacyjnych, zdecyduj się na zakup specyfików, których jakość i skuteczność potwierdzi znany producent. Najlepsze marki najczęściej posiadają w swojej ofercie całe serie produktów przeznaczonych do poprawiania kondycji skóry i tak jak np. kremy do twarzy Mixa, niwelują różne niedoskonałości zależnie od twoich potrzeb.

Błędy popełniane przy używaniu kosmetyków do pielęgnacji

Poniżej znajdziesz omówienie kilku klasycznych błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na oczekiwane przez ciebie rezultaty. Zapamiętaj, jak prawidłowo dbać o swoją skórę!

  • Nieregularność – Mija kolejny miesiąc, a ty nie widzisz spodziewanych efektów? Kremy do twarzy zadziałają jedynie wtedy, gdy będziesz je stosować codziennie. Musisz pozwolić aktywnym składnikom na wniknięcie w kolejne warstwy skóry, które trwa więcej niż kilka dni, i uzbroić się w cierpliwość.
  • Niedbałość – Jeżeli wydaje ci się, że pobieżne, nierównomierne nałożenie produktu zapewni obiecywaną przez producentów kremów do twarzy regenerację, to tkwisz w błędzie. Optymalny rezultat uzyskasz jedynie dzięki dokładnej aplikacji niewielkiej ilości kosmetyku w miejsca naznaczone niedoskonałościami. Pamiętaj, by czynność wykonywać w sposób delikatny, bez rozciągania skóry.
  • Pośpiech – Jeżeli zależy ci na czasie, lepiej pielęgnuj swoją skórę wieczorem, wtedy gdy nie spieszysz się do pracy lub na uczelnię. Jeżeli nakładane przez ciebie kremy do twarzy nie zdążą się wchłonąć i przykryjesz je warstwą codziennego make-upu, nie spodziewaj się, że zadziałają tak, jak powinny. Odczekaj około 15 minut, zanim zrobisz makijaż.

zdjęcia: freeimages.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *