Jak sprawić, aby zęby były białe?

Piękny uśmiech kobiety potrafi działać zniewalająco na każdego mężczyznę, ale nie to jest najważniejsze. Zdrowe, białe i ładne zęby dodają pewności siebie i poprawiają jakość życia. Jedne kobiety piękny kolor zębów mają zapisany w genach, a inne muszą się o niego postarać. Co zatem zrobić, aby mieć piękny uśmiech i śnieżnobiałe zęby?

Po pierwsze dieta

Na kolor zębów wpływa między innymi to, co jesz. Dlatego, aby uśmiech był biały powinnaś zrezygnować bądź ograniczyć niektóre składniki w diecie. Najbardziej negatywnie na kolorystykę zębów wpływają używki, na czele z papierosami. Tym samym, jeśli nie zrezygnowałaś z palenia z powodów zdrowotnych, to zrób to z powodów estetycznych. Podobne działanie jak papierosy mają również kawa, mocna herbata i czerwone wino. Jeśli chcesz, aby Twój uśmiech był olśniewający, zrezygnuj z tych napojów. Zamiast herbaty czarnej wybierz zieloną, a czerwone wino zastąp białym lub różowym.

Szczoteczka wybielająca

Jeśli marzysz o białych zębach zainwestuj w specjalną szczoteczkę wybielającą. Jej budowa oraz specjalistyczne włókna pozwalają o wiele skuteczniej walczyć z codziennymi zabrudzeniami zębów, które w konsekwencji prowadzą do zmiany koloru szkliwa.

Wybielające pasty do zębów

Wszyscy główni producenci past do zębów posiadają w swojej ofercie pasty wybielające. Najczęściej składnikiem wybielającym znajdującym się w ich składzie jest soda. Jeśli będziesz stosowała je regularnie po pewnym czasie Twoje zęby staną się znacznie jaśniejsze.

Profilaktyka stomatologiczna i usuwanie kamienia nazębnego

Co najmniej raz do roku warto zajrzeć do gabinetu stomatologicznego na przegląd zębów. Dentysta sprawdzi stan Twojego uzębienia i w razie występowania ubytków wyleczy zęby. Przy okazji takiej wizyty możesz poprosić o usunięcie kamienia i osadów nazębnych. Warto skorzystać z tego zabiegu, ponieważ zapobiega on chorobom zębów i dziąseł, a za razem poprawia ich wygląd.

Profesjonalne wybielanie zębów

W gabinecie stomatologicznym możesz zapytać o profesjonalne wybielanie zębów. Wiele gabinetów wykonuje takie usługi. Można się spotkać z wybielaniem zębów za pomocą specjalnych lamp, lub środków chemicznych. Twój stomatolog podpowie Ci jaki zabieg będzie najlepszy dla Twoich zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *