Jak wybrać kosmetyki codziennego użytku?

W dzisiejszym świecie każdy produkt, jakiego używamy do pielęgnacji, musi być dobrany z najwyższą starannością. Chodzi nawet o kosmetyki codziennego użytku, takie jak antyperspirant, żel pod prysznic czy szampon. Czego się wystrzegać?

Jakiś czas temu wszystko, czego potrzebowaliśmy do szczęścia, to kawałek mydła i ewentualnie najprostszy szampon, ale ten okres minął bezpowrotnie. Teraz potrafimy spędzić długie godziny w supermarkecie czy drogerii, a wszystko po to, aby wybrać najbardziej podstawowy produkt myjący czy antyperspirant. Ciężko stwierdzić, czy to krok w dobrą stronę, bo bardzo łatwo dać się zwariować i przesadzić z wybrednością.

Dzięki przemianom na rynku stajemy się mądrzejsi

Jednak z drugiej strony, dzięki takiej konkurencji stajemy się coraz bardziej świadomi tego, na jakie produkty naprawdę zasługujemy. Producenci muszą prześcigać się w udoskonalaniu składów, a przy tym nie mogą windować cen. Jakie mamy z tego korzyści? Przede wszystkim, możemy wybierać w pełni bezpieczne, hipoalergiczne kosmetyki, które nie szkodzą ani nam, ani środowisku.

Skąd mamy wiedzieć, że produkt, jaki chcemy kupić, naprawdę spełnia te warunki? Wystarczy umieć przeanalizować skład pod kątem szkodliwych substancji. Należą do nich parabeny, alkohol czy aluminium.

Nie daj się zwariować, ale zachowaj odrobinę sceptycyzmu

Aby znaleźć kosmetyki, które ich nie zawierają, wcale nie trzeba sięgać po drogie warianty z firm ekologicznych. Teraz nawet najpopularniejsi producenci, m.in. Garnier, proponują antyperspiranty bez aluminium czy szampony bez parabenów.

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Jeśli chodzi o proste kosmetyki codziennego użytku, analizujcie je właśnie pod kątem naturalności, ale nie oczekujcie od ich działania cudów. Szampon ma przede wszystkim umyć wasze włosy, a żel pod prysznic usunąć zanieczyszczenia z waszego ciała. Nie spodziewajcie się, że uda im się nawilżyć, ujędrnić czy zwiększyć objętość. Do tego służą kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak odżywki, balsamy i kremy.

Warto dokonywać świadomych wyborów, dlatego mamy nadzieję, że jako społeczeństwo będziemy poszerzali swoją wiedzę na temat tego, co jest właściwe dla naszej skóry i otaczającego nas środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *