Jak wybrać prezent, który ucieszy obdarowanego?

Wielu z nas sen z powiek spędza wybór odpowiedniego prezentu. Nie ma takiego problemu ten, kto zna upodobania obdarowywanego. Gorzej jest w sytuacjach, gdy prezent wręczyć musimy osobie, której nie znamy zbyt dobrze, lub wtedy, gdy uroczystość na którą zostaliśmy zaproszeni, wymaga specjalnej oprawy.

Trafione podarki, czyli jak sprawić radość najbliższym

Kolorowy krawat, sweter w góralskie wzory czy ciepłe skarpety, to prezenty mało oryginalne, które zazwyczaj kończą swój żywot na dnie szafy, lub zostają wręczone mało lubianemu wujkowi. Chcąc sprawić przyjemność osobie, którą chcemy obdarować prezentem, warto poświęcić na jego wybór trochę czasu. Znalezienie unikalnej figurki aniołka dla mamy kolekcjonerki czy zakup płyty ze starym ale ulubionym filmem dla taty kinomana, to z pewnością duże wyzwanie, ale i radość z trafionego prezentu. Oryginalnym prezentem będzie z pewnością karnet na siłownię – pod warunkiem, że osoba obdarowana lubi ćwiczenia, lub relaks w SPA. Możemy też pokusić się o wybór ekstremalnych prezentów – skok ze spadochronem lub lot szybowcem na długo pozostanie w pamięci.

Prezent uniwersalny, czyli sposób na teściową

Jeśli brak nam czasu i cierpliwości, pozostaje jeszcze opcja zakupu prezentów, które są tak uniwersalne, że ucieszą każdego. W przypadku kobiet może to być biżuteria – łańcuszek ze złota lub srebra ucieszy zarówno mamę, teściową jak i żonę. Dobre kosmetyki, dopasowane do charakteru i upodobań, będą świetnym prezentem zarówno dla brata jak i siostry. Ciekawym pomysłem na prezent jest także książka lub płyta z ulubioną muzyką. Ważne jednak by nie kupować kryminału osobie, która zaczytuje się romansami, a płyty z nagraniami muzyki poważnej komuś, kto lubi disco polo.

Oryginalnie wcale nie znaczy drogo

Podczas wyboru prezentów kierujmy się upodobaniami, ale dostosowujmy także ich wartość do możliwości finansowych najbliższych. Może się bowiem zdarzyć tak, że kosztowna biżuteria ucieszy, ale i zmartwi, bo osobę obdarowaną po prostu nie będzie stać na rewanż. Na szczęście dziś możemy znaleźć oryginalne podarki w przystępnych cenach, a ogromną pomocą przy ich wyborze może być Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *