Kharimaarte

Rodzaj tańca, który jest nieskomplikowany i daje poczucie wspólnoty

Ethnic dance, a więc taniec etniczny, to specjalna forma tańca, która jest nieodłącznie związana ze środowiskiem jego powstania i zwykle obejmuje rozmaite obyczaje czy też wierzenia danego miejsca. Można go tańczyć zarówno w kręgach, grupach o dowolnej liczbie par, jak i korowodach.

Wybór tańca etnicznego niesie za sobą ogromne korzyści. Przede wszystkim pozwala na bliższe poznanie kultury w naturalny sposób, przy jednoczesnym dostarczeniu sporej dawki radości. Do jednego z nich należy taniec cygański. Odbywał się przy ognisku podczas spotkań rodzinnych oraz różnego rodzaju uroczystości. Przekazywane z pokolenia na pokolenie, dawniej tańce cygańskie były trzymane w wielkim sekrecie i nie przekraczały danego taboru. Obecnie sytuacja wygląda jednak całkowicie inaczej – w szerokiej ofercie rynku dostępne są kursy i warsztaty, gdzie każdy ma możliwość poznania tej odmiany tanecznej.

Mocne strony gypsy dance i gypsy music

Nie bez powodu muzyka cygańska oraz taniec cygański cieszą się sporą popularnością za granicą, która ciągle rośnie na sile. Gypsy music i gypsy dance zyskują coraz większe grono zwolenników, a bez wątpienia jedną z przyczyn jest ich różnorodność, zapewniająca pełną gamę wrażeń.

Gypsy dance stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które uważają, że są całkowicie pozbawione tanecznego talentu. Natomiast gypsy music cechuje się przede wszystkim silną ekspresją oraz zmianami w tempie utworu, co daje wyjątkowy charakter muzyce.

Zważywszy na fakt, iż taniec cygański charakteryzuje się niezwykłą prostotą, nadaje się on dla absolutnie każdej osoby niezależnie od jej umiejętności, wieku czy też płci. Do bezsprzecznych zalet danego tańca należy także jego elastyczność – umożliwia różnorodną interpretację, co z kolei stwarza unikalną okazję do tworzenia własnych elementów i kreacji. Ponadto ta forma tańca pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i zapomnieć o problemach, wzmacniając jednocześnie poczucie samorealizacji. Można tańczyć zarówno na boso, jak i w wersji współczesnej, czyli w obuwiu. Niezależnie jednak od wyboru rodzaju tańca etnicznego wraz z rytmem dynamicznej muzyki etnicznej z pewnością poprawi on naszą kondycję i doda bezcennej pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *