Kontuzje i urazy już nam nie straszne

Mamy lato i sezon wakacyjny w pełni. Niestety zabawy na świeżym powietrzu obfitują w różnego rodzaju urazy i kontuzje. Dlatego warto mieć pod ręką apteczkę z zestawem najpotrzebniejszych rzeczy.

Do odkażania

Rany, zadrapania czy otarcia naskórka mogą zdarzyć się wszędzie i każdemu. Oczywiście dzieci narażone są na nie najbardziej, jednak również dorosłym zdarza się skaleczenie. Aby nie było problemów związanych z zakażeniami w apteczce powinny znaleźć się środki odkażające takie jak: woda utleniona, jodyna czy żel odkażający. Oczywiście nie musisz mieć wszystkiego, wystarczy jeden z tych środków.

Plastry

Po zdezynfekowaniu ran, należy je opatrzyć. Tym samym w Twojej apteczce nie może zabraknąć odpowiednich plastrów. Najważniejsze są zwykłe plastry z opatrunkiem. Dobrym pomysłem jest zakup całego zestawu, gdzie można znaleźć plastry bardzo różnej wielkości. Dobrze mieć również w apteczce specjalne plastry na pęcherze, które pochłaniają płyn z pęcherza, łagodzą ból i ułatwiają gojenie rany. Jeśli wybierasz się nad wodę, to z pewnością przydadzą się także plastry wodoodporne. Natomiast dla dzieci warto mieć zawsze przygotowane plasterki z ulubionymi postaciami z bajek.

Bandaż

Kolejną rzeczą, której nie może zabraknąć w wakacyjnej apteczce jest bandaż. Przydaje się zwłaszcza w przypadku większych skaleczeń, gdzie plaster to za mało. W apteczce nie powinno również zabraknąć bandaża elastycznego, który świetnie nadaje się do unieruchomienia stawu po przebytym urazie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *