Loki, loczki, fale…

Kobiety kochają loki, a loki tę miłość wspaniale odwzajemniają. Jeśli chcesz się o tym przekonać to nie ma na co czekać, baw się lokami. Wystarczy, że Twoje włosy są średniej długości i możesz tworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki. Najważniejsze jest jednak to, że wystarczy kilka prostych zabiegów, by mieć wspaniałą fryzurę.

Artystyczny nieład

To idealna fryzura dla wszystkich kobiet mających problem z ułożeniem fryzury. Włosy, które nie są ani długie ani krótkie sprawiają zawsze sporo kłopotów, a nasza fryzurka jest przeznaczona właśnie dla nich.

Jak to zrobić?

Po umyciu włosów susz je suszarką trzymając głowę pochyloną. W ten sposób dodasz włosom większej objętości. W tej samej pozycji wetrzyj w nie trochę pianki lub pasty do stylizacji. Następnie wyprostuj się i zaczesz włosy do dołu. Na koniec skorzystaj z lokówki – nawijaj na nią przypadkowe pasma (nie wszystkie i nie jedno obok drugiego). Na koniec palcami uformuj fryzurę i spryskaj lakierem.

Delikatne fale

Fale to idealna fryzura do pracy. Miękko spływające loki pasują doskonale zarówno do eleganckiej garsonki jak również do bardziej luźnego stroju. Warto wiedzieć jak sprawić, aby włosy pięknie spływały falami na ramiona.

Jak to zrobić?

Do wykonania pięknych fal najlepiej wykorzystać duże wałki na rzepy. Tworzenie fryzury zacznij od umycia włosów. Następnie podsusz je, ale pamiętaj, aby pozostały wilgotne. Kolejnym krokiem jest wmasowanie we włosy odrobiny pianki. Potem podziel włosy na dość grube pasma i nawiń na wałki. Pozostaw je do całkowitego wyschnięcia, albo delikatnie podsusz suszarką. Po zdjęciu wałków przeczesz włosy palcami i spryskaj lakierem.

Drobne loczki

To fryzura idealna dla młodych kobiet. Wspaniale pasuje do letnich sukienek ale równie dobrze wygląda z dżinsami i sweterkiem.

Jak to zrobić?

W umyte włosy wetrzyj dużo preparatu do kręconych włosów. Następnie podziel je na wiele cieniutkich pasemek i nawiń na papiloty. Możesz do tego celu wykorzystać gotowe wałki papiloty, albo zrobić je samodzielnie z kawałków folii aluminiowej lub chusteczek higienicznych. Papiloty zostaw na włosach przez kilka godzin, aż wyschną. Następnie zdejmij je. Zakręcone włosy rozczesz palcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *