Makijaż oczu

Oczy są jednym z największych atutów kobiety, mówi się, że nie zmieniają się przez lata, odzwierciedlają duszę. To zazwyczaj w nich chcemy by zakochiwali się mężczyźni. Odpowiednim makijażem możemy powiększyć lub pomniejszyć optycznie oko oraz wydobyć z niego głębię barw.

Makijaż oczu zaczynamy od nałożenia na powiekach cieni, które modelują ich kształt. Nakładając cień do oczu musimy pamiętać że zaczynamy od wewnętrznego kącika oka. Dobrze jest wiedzieć, że jasne kolory optycznie powiększają oko, natomiast ciemniejsze pomniejszają. Jednak zastosowanie tylko jednego jasnego cienia nie powiększy optycznie oka a zmniejszy je. Malując oczy musimy również zwrócić uwagę na kolor naszej tęczówki, i oczywiście na kreację przygotowaną na dany dzień.

Należy pamiętać, że nie każdy cień do oczu pasuje na każdą okazję, makijaż powinien być odpowiedni do pory dnia, miejsca czy okoliczności. Do pracy, uczelni czy szkoły wystarczą cienie, które zmieniają kształt oczu, uwydatniają je, itp. Na co dzień idealne są perłowe cienie, jasne beże i brązy. Nie należy mocno malować dolnej powieki, szczególnie jeżeli oczy nie są duże, lub są głęboko osadzone.

Kredka do oczu odgrywa kluczową rolę przy nadawaniu oczom konkretnego kształtu. Kolor, grubość i miejsce gdzie kreska przebiega zależy często od mody i stroju. Podążając za modą nie można zapomnieć, że do każdej twarzy pasuje co innego, szczególnie jeżeli twarz jest w zauważalny sposób asymetryczna, oczy są głęboko osadzone czy też wyłupiaste. Istotną sprawą podczas robienia makijażu oczu jest malowanie tuszem rzęs. Dziś jest wiele tuszów do rzęs od pogrubiających do wydłużających. Małych oczu nie można obciążać tuszem, bo optycznie się je zmniejsza w ten sposób. Małe oczy najlepiej jest malować tuszem wydłużającym i podkręcającym. Malując rzęsy w ten sposób nie można zapomnieć o „wyczesaniu” tuszu również spomiędzy rzęsy. W razie gdy się skleją można je rozczesać szczoteczką ze starego tuszu do rzęs, wystarczy odpowiednio skruszyć pozostałości tuszu i odsączyć resztę w wodzie lub specjalnym preparacie. W podkręcaniu rzęs może pomóc również zalotka. Malując oczy należy zwrócić również uwagę na ich kształt.

Makijaż oczu to nie tylko dobry cień do powiek, czy tusz do rzęs, ale i też dobrze wyregulowane brwi, które ładnie eksponują oczy i nadają twarzy charakter. Ważne jest aby były zawsze estetyczne. Zaniedbane brwi źle świadczą o kobiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *