Materiały przyjazne dla skóry i środowiska

Na pewno często zastanawiamy się, czym właściwie należy się kierować, kiedy wybieramy odzież dla siebie, czy też dla naszych dzieci. Pragniemy na ogół wybierać materiały, które są naturalne, dlatego poszukujemy produktów z metką 100 % cotton. Jednakże pamiętać musimy, że nie tylko takim materiałem jest bawełna, ponieważ istnieje wiele innych, które to są bardzo przyjemne i miłe dla skóry, a także są przyjazne dla naszego naturalnego środowiska.

Można wymienić wiele, lecz najpopularniejszymi są:

Bawełna organiczna

Bawełna organiczna, często znana jest także, jako ekologiczna. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla konwencjonalnej bawełny, która to wszak produkowana jest z udziałem wielu związków chemicznych, a tym samym jest ona szkodliwa dla środowiska naturalnego. Bawełna ekologiczna powstaje z nasion, które nie są modyfikowane w sposób genetyczny, zbierana jest ręcznie a do barwienia nie używa się chemicznych barwników. Ubrania z niej wykonane mogą nosić alergicy, a także osoby cechujące się wrażliwą i delikatną skórą. 

Jedwab

Włóknem pochodzenia naturalnego jest także jedwab naturalny. Uzyskiwany jest on z kokonu hodowanych jedwabników, zaś do jego produkcji nie są używane żadne środki chemiczne. Największą wartością cechuje się jedwab surowy, czyli inaczej rzec mówiąc tkanina, jaka to nie została poddana obróbce. Takie włókna są jedynie w minimalnym stopniu przetworzone, a co więcej powstają zawsze bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Ubrania, które są wykonane z jedwabiu są bardzo delikatne oraz przyjazne dla skóry. Produkcja jedwabiu unika niszczenie kokonu przez larwy, dlatego poddaje się do działaniu gorącej pary wodnej. Larwy mogą w tej sytuacji możliwość opuszczenia swego kokonu. Obecnie jedwabnik nie jest jedynym producentem kokonów, z których to tworzy się jedwab. Występuje także dziki jedwab, jaki to powstaje przy użyciu kokonów owadów żyjących dziko. 
Istnieje wiele różnorodnych materiałów naturalnych, z których to współcześnie tworzy się ubrania. Należy pamiętać, że wybierając właśnie je zapewniamy sobie bezpieczeństwo użytkowania, a także nie szkodzimy środowisku naturalnego. Dodatkowo materiały te są dziś na topie, dlatego ubierając je czujemy się po prostu modni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *