Najlepszy sposób na zdrowe i radosne Boże Narodzenie

Chociaż wszyscy doskonale znamy standardową formułkę, od której zwykle zaczynamy podczas składania życzeń świątecznych („zdrowych, wesołych świąt”), to tak naprawdę znakomitej większości z nas zbliżający się okres bożonarodzeniowy wcale nie kojarzy się ze zdrowiem – przeważnie nastawiamy się na to, że z okazji świąt przybędzie nam nieco wagi i że już w pierwszych dniach nowego roku trzeba będzie nadmiarowych kilogramów się pozbyć. A przecież wystarczyłoby nieco zmienić podejście do kwestii prezentów świątecznych, żeby Boże Narodzenie stało się wyjątkowym, radosnym czasem.

Przeżycia, nie przedmioty

Wieloletnie przyzwyczajenie każe nam myśleć o prezentach świątecznych jako namacalnych, materialnych rzeczach – jest to, rzecz jasna, wspaniała tradycja, ale warto się od tego szablonowego myślenia w najbliższe święta oddalić. Voucher na weekend do SPA, relaksujący masaż Shiatsu czy na przykład rozmaite zabiegi aromaterapeutyczne to doskonałe pomysły na prezenty świąteczne dla naszych najbliższych pomimo ich swoistej „niematerialności”. Rozmaite przedmioty dostajemy przecież każdego roku (i nie ze wszystkich jesteśmy szczerze zadowoleni), a wspomnienie weekendu spędzonego z ukochaną osobą w SPA w grudniu będzie w naszej pamięci żywe przez całe życie – na tym właśnie polega prawdziwa wartość takich prezentów.

Co wybrać?

Pod tym względem akurat sytuacja jest dosyć komfortowa, bo ofert jest naprawdę mnóstwo, a w wielu wysokiej klasy hotelach usługi SPA&wellness stanowią podstawę oferty, chociaż oczywiście są i dedykowane witryny internetowe oferujące tego rodzaju prezenty niezależnie od innych usług. Jeśli na przykład nie do końca wiemy, z czego obdarowana osoba miałaby największą ochotę skorzystać, najlepszą opcją będzie wykupienie dla niej weekendu w SPA z możliwością wyboru konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych już na miejscu – dzięki temu te kilka dni stanie się naprawdę wyjątkowym czasem, a przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Nie tylko dla kobiet

W wielkim błędzie jest ten, kto uważa, że tego rodzaju prezenty są odpowiednie wyłącznie dla pań: w dzisiejszych czasach mężczyźni również dbają o swój wygląd i samopoczucie, tak więc voucher (np. ze strony http://www.katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-na-boze-narodzenie) na masaż lub do SPA czy na przykład relaks w grocie solnej albo kapsule odpływowej świetnie się sprawdzą w roli prezentu świątecznego dla prawdziwego faceta. A nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by taki weekend w SPA spędzić we dwoje, całkowicie zapominając choć na kilka dni o stresie, zmęczeniu i rzeczywistości za oknem – najlepsze bowiem prezenty świąteczne to takie, z których można cieszyć się wspólnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *