Naturalna pielęgnacja okolic intymnych

Każdy ma swój zapach

W kobiecej pochwie żyje jakieś 100 gatunków mikroorganizmów. Zachowanie odpowiedniej równowagi dobrych bakterii, chroni przed pojawieniem się nieprzyjemnej woni. Nie oznacza to jednak, że nie pojawia się żaden zapach. Każdy człowiek posiada swój biochemiczny, charakterystyczny dla niego zapach. Może być on intensywniejszy w trakcie owulacji bądź też pobudzenia seksualnego. Zazwyczaj jest on jednak na tyle delikatny, że jest niewyczuwalny. Za prawidłową równowagę środowiska intymnego odpowiadają pałeczki kwasu mlekowego. Kwas mlekowy zakwasza to środowisko i uniemożliwia namnażanie wirusów bądź bakterii. Zmniejszony poziom pałeczek kwasu mlekowego może prowadzić do infekcji okolic intymnych i nieprzyjemnego zapachu.

Prawidłowa higiena miejsc intymnych

Okolice intymne wymagają szczególnej pielęgnacji każdego dnia. Niezbędne do tego są również właściwe kosmetyki. Zwykłe mydło w kostce może podrażniać wrażliwe miejsca intymne, dlatego najlepiej sięgać po sprawdzone produkty, przeznaczone do higieny miejsc intymnych. W sklepach znajdziemy różne środki. Spośród nich wyróżniają się kosmetyki do higieny intymnej Vagisil. To, co je wyróżnia to przede wszystkim to, że w ich składzie nie znajdziemy parabenów czy barwników. Polecane są przez ginekologów do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych. Wszystkie produkty dostępne na http://www.my-vagisil.pl/2-0-Produkty.html.

Naturalny kwas mlekowy

Z nieprzyjemnym zapachem okolic intymnych poradzisz sobie używając każdego dnia płynu do higieny intymnej Vagisil. W swoim składzie zawiera naturalny kwas mlekowy, który utrzymuje ph na odpowiednim poziomie, chroniąc tym samym przed infekcjami ginekologicznymi. Dodatkowo olejek z drzewa herbacianego, który działa antybakteryjnie. Kobietom mającym problem z nadmierną potliwością, zaleca się delikatny Deo Spray Vagisil, który nie podrażnia i może być stosowany każdego dnia. Kosmetyk skutecznie chroni przed nieprzyjemnym zapachem.

Nieprzyjemny zapach okolic intymnych obniża pewność siebie w sytuacjach intymnych i może powodować wycofywanie się z bliższych relacji, dlatego tak ważna jest codzienna higiena, przy użyciu właściwych kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *