Niebieska kredka do oczu – kolorowy makijaż

Kolorowy makijaż oczu nigdy nie traci na popularności i wraca do mody co kilka sezonów, choć w różnej odsłonie. Obecnie odeszło się od podkreślania oczu niebieskimi cieniami, jednak niezwykle popularne są kolorowe kredki do oczu – szczególnie niebieska. Zobacz, jaki ładny makijaż oka możesz nimi wyczarować.

Makijaż kocie oko kolorową kredką do oczu

Kocie oko jest jednym z najprostszych i najbardziej klasycznych makijaży oczu, których można szybko się nauczyć i szybko wykonać. Najpopularniejsza wersja zakłada wykonanie kociego oka czarnym eyelinerem, który nadaje spojrzeniu wyrazistości i pewnych cech uwodzicielskich. Tradycję tę jednak, tak jak i wszystkie zasady, można swobodnie łamać – a z pewnością w makijażu. Jeśli chcesz odświeżyć swój look wykonaj makijaż kociego oka kolorową kredką lub kolorowym eyelinerem, najlepiej w wyrazistych, mocnych barwach, np. niebieskim.

Najważniejszą zasadą, którą musisz zachować, aby Twój makijaż oczu był staranny i perfekcyjny, są precyzyjne, równe kreski na oczach. Narysuj niezbyt cienką linię wzdłuż rzęs i wyciągnij ją ku górze przy zewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj, żeby wyglądała ona jak narysowana za jednym pociągnięciem pędzelka i miała podobną grubość przy jednym i drugim oku. Do wykonania tego makijażu szukaj eyelinerów o cienkiej końcówce, w mocnych kolorach, które nie rozmazują się po kilku godzinach, np. Super Liner Perfect Slim od L’Oreal Paris, który oferuje eyelinery w kolorze czysto niebieskim  i zielonym. Niezależnie od koloru makijażu kociego oka, należy zadbać o bazę do nałożenia cieni i eyelinera, jak i wykończenie, czyli wytuszowanie rzęs.

Kolorowa kredka do oczu na dolnej powiece

Modny kolorowy makijaż oczu jest możliwy do wykonania także poprzez narysowanie kresek na dolnej powiece. To niezwykle efektowny i mało spotykany makijaż oczu, który warto wypróbować, jednak należy liczyć się z tym, że jest on trudniejszy niż kocie oko. Nieprecyzyjność i brak znajomości podstawowych zasad wizażu może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. O czym pamiętać decydując się na malowanie kresek na dolnej powiece?

W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie użycie kredki do oczu, zamiast eyelinera. Kreski na dolnych powiekach powinny być lekko rozmyte, ponieważ w przeciwnym razie nadadzą oku i spojrzeniu pewnej ciężkości. Karykaturalne efekty dadzą też zbyt grube kolorowe kreski pod okiem. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie kredki do oczu pod powiekę i/lub na linię wodną rzęs. Dzięki temu zostanie podkreślony jej kolor, ale oko nie będzie przytłoczone. Taki makijaż można wykończyć na różne sposoby – niebieską kredką połącz z kolorem białym na linii dolnych powiek, zaś górną część pomaluj klasycznym czarnym eyelinerem. Na samym końcu wytuszuj rzęsy, by zachwycać i przyciągać wzrok nietypowym makijażem.

Jak wybrać najlepszą kolorową kredkę do oczu?

Co warto zatem wiedzieć decydując się na użycie kolorowej kredki lub eyelinera, szczególnie, w kolorze niebieskim Przede wszystkim to, że każdy wykonany makijaż musi być staranny i dopasowany do kształtu powiek. Pod drugie, kolor niebieski jest bardzo ładny, ale trudny w stosowaniu. Przesada w jego nakładaniu lub nieodpowiedni kolor mogą dać rezultat kiczu. Najlepiej stosować go z umiarem, w niewielkich ilościach. Ekspert L’Oreal Paris dodaje, że niebieskie eyelinery i kredki do brwi nie powinny być łączone z cieniami w kolorach różu, a szczególnie jego bladymi odcieniami. Takie połączenie nie wygląda stylowo i ponadczasowo.

Co do samej niebieskiej kredki, warto wybierać ich miękkie warianty, o intensywnej pigmentacji, które stwarzają możliwość delikatnego roztarcia. Eyelinery powinny mieć cienkie, precyzyjne aplikatory, a kolor, jaki można dzięki nim uzyskać nie powinien się ścierać przez kilka godzin i cały czas pozostawać równie mocny, jak po nałożeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *