Peeling – co to takiego?

Peeling to jeden z kosmetyków, który każda kobieta powinna mieć zawsze pod ręką. Z pewnością przyda się delikatny peeling do oczyszczania twarzy jak i nieco grubszy, który pozwoli na oczyszczenie całego ciała. Wiele pań stosuje również specjalne peelingi do stóp, które wpływają odświeżająco i kojąco na skórę nóg.

Jak działa peeling?

Peeling to kosmetyk zawierający w sobie drobinki, których zadaniem jest oczyszczanie skóry z martwego naskórka. Grubość peelingu zależy od potrzeb kobiety, podobnie jak jego skład. Warto również wiedzieć, że korzystając z peelingu nie tylko pozbywamy się zrogowaciałej warstwy naskórka, ale również pobudzamy mikrokrążenie skóry, dzięki czemu o wiele lepiej przyjmuje ona nakładane później kosmetyki odżywiające ją takie jak kremy, serum czy maseczki.

Stosowanie peelingu

Aby jak najlepiej wykorzystać peeling należy stosować go zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej zalecane jest oczyszczanie twarzy z jego pomocą 2-3 razy w tygodniu. Na umytą, wilgotną twarz należy nałożyć peeling, omijając okolice oczu, a następnie kolistymi ruchami masować skórę. Po 3-5 minutach należy spłukać kosmetyk ciepłą wodą. Częstotliwość korzystania z peelingu oraz długość oczyszczania twarzy może być różna w przypadku różnych kosmetyków, dlatego tak ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją użycia podaną przez producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *