Piękne nogi – pielęgnacja

Długie, zgrabne i gładkie nogi – to marzenie każdej kobiety. I wbrew pozorom wcale nie takie trudne do osiągnięcia. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na pielęgnacje nóg, które pozwolą dumnie kroczyć przez życie.

Rzeźba to podstawa

Nie każdą z nas matka natura obdarzyła zgrabnymi i długimi nogami. Jedne z nas mają krótkie nogi, drugie skarżą się na grube łydki czy uda. Nie są to jednak defekty, którym nie można zarazić. Aby nadać nogom piękny kształt wystarczy zapamiętać kilka prostych ćwiczeń.

  • ćwiczenie 1: Stań prosto ze złączonymi nogami bokiem do ściany lub drabinki. Rękę bliżej ściany wykorzystaj do stabilizowania pozycji. Drugą rękę połóż na biodrze. Kolejny krok to wymachy nóg w bok. Powtórz wymach 20 razy, a następnie zmień stronę i wykonuj wymachy drugą nogą.
  • ćwiczenie 2: przysiady. Stopy rozstaw na szerokość bioder, a następnie ugnij nogi w kolanach tak jakbyś chciała usiąść. Zatrzymaj się, gdy w kolanach osiągniesz kąt prosty. Powtórz 20 razy w trzech seriach. Pomiędzy seriami rób krótkie przerwy.
  • ćwiczenie 3: połóż się na plecach. Jedną nogę zegnij w kolanie (stopa opiera się na podłodze), a drugą połóż wyprostowaną – to pozycja wyjściowa. Następnie wyprostowaną nogę unieś do góry, tak aby stopa skierowana była do sufitu. W takim ułożeniu nóg unoś biodra i powoli opuszczaj. Powtórz ćwiczenie 20 razy na każdą nogę.

Jeżeli te ćwiczenia wydają się nie wystarczające, warto skorzystać z porad trenera personalnego. Ułoży on zestaw ćwiczeń dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości z zastosowaniem odpowiedniego obciążenia. Dla wyrzeźbienia nóg sprawdza się też bieganie, dlatego zamiast leżeć na kanapie przed telewizorem warto wybrać się nawet na 20 minutowy trucht. Każdy trening wymaga regularności. Po raz wykonanym ćwiczeniu nie zobaczysz poprawy. Zyska też na tym twoja kondycja.

Właściwa pielęgnacja

Peelingi twarzy, okolic dekoltu, maseczki, kremy nawilżające i wiele więcej. Wszystkie te kosmetyki mają pomóc w poprawie kondycji skóry. Często zapomina się jednak o nogach. Wiele pań mylnie sądzi, że wystarczy im depilacja. Błąd! Nogi lubią być tak samo rozpieszczane jak reszta ciała. Dlatego po każdej depilacji nóg zadbaj o nie. Usuwanie zbędnego owłosienia nie jest łagodnym procesem. Po jego zakończeniu zastosuj kremy nawilżająco-łagodzące. Dzięki temu występujące podrażnienia znikają znacznie szybciej, skóra nóg zostaje odpowiednio odżywiona, a tobie zapewnia odpowiedni komfort i perfekcyjnie gładkie nogi.

A skoro już o depilacji mowa. I ona powinna być odpowiednio przeprowadzona. Przy stosowaniu standardowej maszynki do golenia pamiętaj o wcześniejszym nałożeniu specjalnego kremu do golenia. Ułatwi on usuwanie włosków, a także ochroni skórę przed podrapaniami maszynką. Włosy powinny być ścinane zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Jeżeli będziesz stosować metodę “pod włos” doprowadzi to do wrastania włosków pod skórę i powstawania krost.

Pomoc specjalisty

W naszych klinikach w Częstochowie i Bydgoszczy mamy specjalnie przygotowane programy, które pomogą każdej kobiecie w uzyskaniu pięknych i zgrabnych nóg – informują specjaliści z kliniki EsteticmedDzięki postępowi technologicznemu medycyna estetyczna dysponuje dużym zapleczem, które pomaga paniom usunąć zbędne owłosienie z nóg, a także redukuje cellulit i zmniejsza tkankę tłuszczową w okolicach ud. Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, gdyż dają znacznie szybsze efekty niż standardowe diety w połączeniu z ćwiczeniami. Odpowiednie zastosowanie lasera pozwala pozbyć się owłosienia nawet na wiele miesięcy, a zabiegi takie jak lipoliza iniekcyjna czy urządzenie Endermolab pomogą w rozbiciu tkanki tłuszczowej i usunięciu jej z organizmu. W niektórych przypadkach wymagana jest odpowiednia ilość powtórzeń, ale efekt uzyskuje się niemalże natychmiastowo.

W walce o piękne nogi przyda się też noszenie odpowiedniego obuwia. Może i w wysokich szpilkach nogi wyglądają zabójczo, jednak po całym dniu są opuchnięte i zmęczone, gdyż zbyt duży ucisk powoduje utrudnienie przepływu krwi. Dlatego jeśli masz taką możliwość zamień obcasy na płaskie podeszwy. Odwdzięczą ci się idealną prezencją.

Artykuł zredagowany przy pomocy: http://www.esteticmed.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *