Piękny początek dnia

Każdego dnia budzi Cię budzik i każdego dnia masz problem ze wstawaniem. Na domiar złego wczesna pobudka wykańcza Cię i wyglądasz jakbyś wcale nie zasypiała. To z pewnością nie jest najwspanialszy początek dnia, ale wystarczy nieco zmienić swoje przyzwyczajenia i poranek może stać się znacznie przyjemniejszy.

Zacznij od szklanki wody

Najlepiej wypić ją jeszcze leżąc w łóżku, zaraz po przebudzeniu. Szklanka wody wypita po obudzeniu pozwala pozbyć się zastojów wody w organizmie i dodatkowo nawadnia go od środka.

Chłodny prysznic

Kolejnym krokiem jest chłodny prysznic. Zimna woda powoduje, że krew zaczyna szybciej krążyć, dzięki czemu poczujesz się rześka i świeża. Dodatkowo zimny prysznic sprawi, że Twoja skóra delikatnie się zaróżowi a opuchlizny po nocy zaczną znikać.

Energiczny masaż

Jeśli masz nieco więcej czasu, to warto pod prysznicem pozwolić sobie na energiczny masaż. Ostrą częścią gąbki lub myjką rób na skórze małe okręgi. Bardzo ważne, aby zacząć od stóp i podążać w stronę serca. Dzięki temu pobudzisz obieg limfy, co sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej. Jeśli nie masz czasu możesz zrobić masaż omiatając ciało mocniejszym strumieniem wody.

Mycie włosów

Skóra głowy jest bardzo silnie unerwiona, dlatego też zwilżenie jej chłodną wodą oraz masaż podczas mycia włosów sprawiają, że cały organizm zostaje pobudzony. Poranne umycie głowy dodatkowo poprawi ukrwienie cebulek, dzięki czemu Twoje włosy będą ładniej wyglądały.

Pobudzające zapachy

W skutecznym budzeniu się dużą orlę odgrywa nos. Bodźce zapachowe bardzo szybko przenikają do mózgu i powodują reakcję, dlatego do porannych czynności warto wybierać kosmetyki o orzeźwiających aromatach. Najlepiej wybierać szampony, mydła czy żele pod prysznic o zapachach cytrusowych lub z dodatkiem mentolu. Zapachy słodkie lepiej zostawić sobie na przyjemny wieczorny relaks w wannie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *