Podstawowe zasady skutecznej redukcji zmarszczek – oczyszczanie

Redukcja zmarszczek jest procesem wieloetapowym. Skomplikowana struktura skóry oraz jej niezwykłe właściwości określają, jak powinny przebiegać procesy wygładzania, aby osiągały one maksymalną skuteczność. Ważna jest nie tylko odpowiednia kolejności wykonywanych czynności, ale także to, by były one zgodne z biologią skóry. Kiedy wielu producentów rzekomo doskonałych specyfików przeciwzmarszczkowych sugeruje działanie bardzo silnymi związkami, najskuteczniejsze są metody delikatne.

Oczyszczanie a elektryczność

Jednym z powodów powstawania zmarszczek są zaburzenia naturalnego metabolizmu komórek skóry. Przyczyną takich zaburzeń natomiast mogą być między innymi zanieczyszczenia. Skóra wystawiana jest na działanie niekorzystnych czynników, jest swoistą barierą ochronną organizmu, a na delikatnej skórze twarzy odbija się to szczególnie niekorzystnie. Część zanieczyszczeń pochodzi jednak nie ze środowiska, ale „z wewnątrz” – to szkodliwe produkty uboczne metabolizmu komórek, które wespół z zanieczyszczeniami z zewnątrz poważnie osłabiają komórki skóry we wszystkich jej warstwach.

Pierwszym etapem jakiejkolwiek terapii przeciwzmarszczkowej musi być oczyszczenie skóry. Zalegające zanieczyszczenia powodują osłabienie wchłaniania pożytecznych substancji leczniczych, a także opóźniają i spowalniają procesy regeneracji. Urządzenia BYAS wykorzystują do oczyszczania proces jonoforezy, czyli przemieszczania się naładowanych elektrycznie cząstek. W przypadku zanieczyszczeń często do czynienia mamy z dużymi cząstkami chemicznymi, które wprawdzie sumarycznie są obojętne, ale niektóre ich fragmenty mają wyraźny ładunek. Można to wykorzystać i na zasadzie jonoforezy „wyciągnąć” zanieczyszczenia ze skóry.

Tradycyjne metody oczyszczania, czyli mycie lub tonizacja, wykorzystują zawsze zjawisko rozpuszczalności – cząstki rozpuszczalnika muszą wymyć zanieczyszczenia, a to nie jest możliwe w wąskich porach skóry, od których oczyszczenia zależy skuteczność wchłaniania substancji leczniczych.

Detoksykacja

Zanieczyszczenia skóry przyczyniają się do zatrucia komórek skóry. Ponieważ w sposób naturalny są one unieszkodliwiane, często muszą wnikać z przestrzeni międzykomórkowej to wnętrza komórek. Natura potrafi sobie poradzić z problemem i na drodze najróżniejszych przemian wewnątrzkomórkowych i substancji toksycznej, uczynić bezpieczną (choć zbędną, ale łatwą do usunięcia). Ceną takiego unieczynniania toksyn jest jednak ogólne zanieczyszczenie komórki – po wielu cyklach przemian biologicznych na różnych zanieczyszczeniach, komórka zużywa swoje mechanizmy ochronne i w końcu obumiera. Rozkładająca się komórka jest po pewnym czasie odtwarzana i to nie jest problemem, uwolnione w wyniku lizy substancje jednak przez pewien czas pozostają w przestrzeni międzykomórkowej, a warto dodać, iż często są to związki chemiczne wywierające niekorzystny wpływ na inne komórki. Z tego właśnie powodu naturalne metody oczyszczania skóry wymagają wspomagania.

Efekt jonoforezy

Jonoforeza jest skuteczną metodą usuwania wszystkich zanieczyszczeń. Jednocześnie umożliwia „wepchnięcie” pożytecznych substancji w głąb skóry, co zdecydowanie przyspiesza ich wchłanianie oraz zwiększa skuteczność terapii. Aparat do jonoforezy jest niewielki, w zasadzie nie daje żadnych wyraźnych wrażeń zmysłowych, natomiast doskonale usuwa zanieczyszczenia, łącznie z tymi, które, choć ich nie widać, stanowią poważne zagrożenie dla kondycji skóry.

zdjęcia: freeimages.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *