Pozbądź się stresu – weź kąpiel

Po dniu pełnym nerwów masz ochotę zanurzyć się w ciepłej kąpieli? To doskonały pomysł, zwłaszcza jeśli do wody dodasz odrobinę naparu z ziół. Taka ciepła i pachnąca kąpiel sprawi, że cały stres gdzieś zniknie. Przekonaj się o tym sama wykorzystując nasze przepisy na ziołową kąpiel.

Kąpiel z dodatkiem rumianku, dziurawca i lawendy

Do wanny nalej wodę o temperaturze 36-37 stopni, a następnie dodaj do niej wywar z ziół. Do jego wykonania będzie potrzebne 100 g suszonego rumianku, 50 g ziela dziurawca i 50 g kwiatu lawendy. Wszystkie zioła umieść w cienkim woreczku z gazy, a następnie zalej je 2 litrami wrzątku. Gotuj je około 5 minut, a następnie tak przygotowany wywar wlej do wanny.

Kąpiel z mięty, chmielu i rumianku

Przygotuj 50 g suszonych liści mięty, 20 g szyszek chmielu i owoców jałowca oraz po 15 g rumianku i macierzanki. Przygotowane zioła wrzuć do garnuszka, zalej 2 litrami gorącej wody i przykryj. Zostaw je tak na 25 minut. Po tym czasie odcedź zioła, a wywar dolej do wcześniej przygotowanej wody. Ta ziołowa kąpiel uwolni cię od całodziennego stresu i poczujesz się jak nowo narodzona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *