Pozbywamy się kurzajek

Kurzajki to bardzo nieestetyczne zmiany skórne w postaci brodawek. Najczęściej pojawiają się na dłoniach, stopach lub kolanach. Często same zanikają, jednak bywa, że trzeba im w tym pomóc.

Wymrażanie lub laser

Kiedy brodawka bardzo szybko się rozrasta lub jest dużych rozmiarów należy skierować swoje kroki do dermatologa. Lekarz podejmie decyzję w jaki sposób leczyć tę dolegliwość. Może przepisać specjalne leki lub wymrozić ją przy użyciu ciekłego azotu lub wypalić „odparowania” przy pomocy lasera. Oba te zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Lecznicze rośliny

Jeśli kurzajka jest niewielka śmiało możesz zastosować ziołolecznictwo. W tym wypadku nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, gdyż do leczenia kurzajek wykorzystuje się popularny mlecz (mniszek lekarski) lub jaskółcze ziele. Przez całą wiosnę lato a nawet na początku jesieni można spotkać te rośliny na trawnikach czy w przydrożnych rowach. Wystarczy przełamać ich łodygę i wypływającym z niej sokiem posmarować brodawkę. Zabieg ten należy powtarzać 2-3 razy dziennie przez okres około 2 tygodni.

Produkty z apteki

Zawsze też można wybrać się do apteki, gdzie są specjalne preparaty, które umożliwią pozbycie się kurzajki. Można wybrać np. Brodacit – silnie żrący płyn, który aplikuje się specjalną pałeczką na kurzajkę lub Wartner – preparat pozwalający precyzyjnie wymrozić kurzajkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *