Stomatologia estetyczna – piękne zęby w krótkim czasie!

Piękne zęby są przede wszystkim zdrowe. Aby jednak wyglądały znacznie bardziej efektownie, warto pomyśleć o zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej. Dzięki nim można szybko poprawić wygląd swojego uśmiechu. Co warto wybrać?

Zabiegów wchodzących w skład stomatologii estetycznej jest sporo. Wśród nich znajdują się generalnie wszystkie te, które mają za cel nie leczyć, ale nadawać zębom ładniejszy wygląd. Przyciemnienia, przebarwienia różnego pochodzenia, nieregularny kształt zębów, diastemy chociaż nie powodują problemów zdrowotnych, to jednak nie dodają zębom piękna. Właśnie dlatego warto pójść do swojego dentysty, aby skorzystać z zaawansowanych procedur mających na nadanie im spektakularnej bieli i idealnego kształtu.

Skaling i piaskowanie – podstawowe i polecane

Regularne oczyszczanie zębów jest kluczowe, aby wyglądały one ładnie. U wielu z nas zbiera się na nich osad i kamień, który nie jest możliwy do usunięcia zwykłymi szczoteczkami i pastami. Właśnie wtedy pomoże skaling i piaskowanie – to zabiegi, które mają na celu usunięcie z zębów kamienia i osadu, w efekcie odsłaniając naturalne piękno zębów. Taki zabieg może poprawić ich kolor i nadać im wspaniały połysk. Cena to około 200 złotych.

Profesjonalne wybielanie

Coraz więcej gabinetów oferuje swoim klientom specjalne zabiegi wybielania zębów. Gdy prowadzone są one pod okiem eksperta, wtedy rezultaty mogą być znacznie bardziej efektowne, ponieważ to on może dobrać indywidualnie rodzaj i stężenie materiałów wybielających. Cały zabieg jest ponadto bezpieczny. Wybielanie nakładkowe ze specjalnie dopasowanymi nakładkami na zęby oraz wybielanie lampami Beyond oferuje także Klinika Stomatologiczna Wejt & Tawakol – cena to około 1000 złotych. Wybielać można też poszczególne zęby, w tym te martwe, które mają nieładny szarawy odcień.

Licówki – szybki sposób na nowy uśmiech

Wtedy, gdy chce się poprawić wygląd zębów, można wykorzystać licówki – to specjalnie dopasowane do zębów pacjenta płatki porcelany, które są na nie naklejane. Mogą one zlikwidować diastemę, poprawić kształt zębów, zniwelować ich brzydki kolor od razu, także mogą być zastosowane do uzupełnienia nadłamanych zębów. Koszt to około 1000-2000 złotych. Można też zmienić kształt zębów kompozytem, co jest tańsze, ale materiał jest mniej trwały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *