Teatr dla dzieci – najlepsza alternatywa dla kina!

Często wtedy, gdy rodzice planują wspólne wyjście z dziećmi, pada na kino. Niemniej jednak do dyspozycji jest także wiele innych rozrywek dla maluchów, które pod względem kształtowania ich rozwoju są znacznie bardziej atrakcyjne. Pod uwagę warto w szczególności wziąć teatr, który, niejednokrotnie zapomniany, teraz ma dla dzieci specjalne oferty – spektakle opracowane szczególnie dla nich, aby zapewnić wyśmienitą zabawę!

Dlaczego warto postawić właśnie na teatr? Przed wszystkim pozwala on dziecku na bezpośrednie obcowanie ze sztuką już od najmłodszych lat. W przeciwieństwie do filmów ma szersze walory edukacyjne, dodatkowo także ma wpływ na budowanie systemu wartości oraz na kształtowanie gustów. Nie bez przyczyny dzieci, które z rodzicami uczęszczały w młodym wieku do teatru, także wybierają go w dorosłości. Spektakle uczą i bawią – dzięki specjalnie przygotowanym sztukom dzieci stykają się z różnymi światami, problemami, sytuacjami. Dowiadują się o tym, że świat jest różnorodny. Kształtują swoje spojrzenie na otoczenie i na ludzi, a w efekcie są bardziej kreatywne i otwarte. Oczywiście, dodatkowo także poszerzają zasób swojego słownictwa i mogą zapoznać się z wieloma interesującymi historiami, także tymi z kanonu lektur dziecięcych.

Dzisiaj teatry dla dzieci działają zasadniczo na terenie całej Polski – bez problemu można znaleźć oferty dla siebie. W Warszawie dużym powodzeniem cieszy się Teatr Małego Widza, który posiada repertuar specjalnie przygotowany dla najmłodszych – już od 1. roku życia. Dodatkowo także organizuje on ciekawe warsztaty teatralne i innego rodzaju atrakcje dla najmłodszych.

Chodzenie z dzieckiem do teatru nie jest dodatkowo drogie – bilety utrzymują się w umiarkowanych cenach, zwykle są niższe od tych w teatrach „dla dorosłych”. W wielu można także zakpić w karty stałego widza, dzięki którym ceny za uczestnictwo w spektaklach są jeszcze niższe.

Zatem warto pomyśleć o teatrze jako ciekawej alternatywnie dla kina – to wyśmienita zabawa i odmiana dla dziecka i rodziców. Być może będzie to wasza ulubiona rozrywka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *