Wiosenne sprzątanie w kosmetyczce

Wiosenne porządki to w zasadzie tradycja. Sprzątamy wszystkie domowe pomieszczenia, robimy porządki w szafach i komodach. Dlaczego nie zajrzeć przy okazji do kosmetyczki?

Termin ważności

Z badań zachowań konsumenckich wynika, że największą grupą produktów, które przechowujemy w domu nawet po upływie terminu ich ważności są kosmetyki. Nie ma to zupełnie sensu, ponieważ użycie przeterminowanego kremu zamiast pomóc skórze może jej bardzo zaszkodzić. Dlatego też porządkując swoją kosmetyczkę w pierwszej kolejności dokładnie sprawdź datę ważności na każdym opakowaniu. Wszystkie kosmetyki, których okres przydatności już minął, po prostu wyrzuć.

Alergia

Kolejnym powodem, dla którego należy pozbyć się niektórych kosmetyków, jest uczulenie na nie. Jeśli kupiłaś krem, szampon czy balsam do ciała, po którym pojawiła się wysypka lub inny objaw alergiczny, nie chowaj kosmetyku do szafki ale go wyrzuć lub oddaj siostrze, mamie czy koleżance, która chętnie go wykorzysta.

Zostaw jedynie to co lubisz

Pielęgnacja ciała ma być przyjemnością, dlatego do tego celu najlepiej używać kosmetyków, które lubisz. Nie oznacza to, że nie powinnaś próbować od czasu do czasu drobnych zmian, ale jeśli wybrany balsam do ciała zbyt mocno pachnie, a gęste masło nie chce się wchłaniać nie zmuszaj się do korzystania z nich. Musisz wiedzieć, że nie każda nowinka się sprawdza, a nietrafiony kosmetyk najlepiej wyrzucić.

Próbki kosmetyków

Zbierasz je, a potem kosmetyczka pęka w szwach i zupełnie nie wiesz, co z nimi począć? W takim razie najpierw sprawdź datę ważności i wyrzuć wszystkie te, w których okres przydatności już dawno minął. Potem wybierz saszetki i flakoniki z kosmetykami, które chcesz wykorzystać, a pozostałe rozdaj znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *