Włoska prowincja Trentino zaprasza na aktywne wczasy

Włochy to nie tylko unikatowe zabytki, piaszczyste plaże i wyśmienita kuchnia. To również kraj chętnie wybierany przez miłośników aktywnego wypoczynku. Najwięcej atrakcji czeka przede wszystkim w położonym na północy Trentino.

Prowincja Trentino nie bez powodów uznawana jest za raj dla miłośników sportów na łonie natury. To właśnie tam czekają setki kilometrów narciarskich tras zjazdowych i biegowych, wiele wyciągów, trasy trekkingowe i ścieżki rowerowe. Trentino znane jest również ze swoich wód termalnych i ośrodków odnowy biologicznej, dlatego po forsownym dniu spędzonym na trasach czeka wiele miejsc, w których można się zrelaksować.

Trentino zimą – raj dla amatorów białego szaleństwa

Na terenie Trentino znajdują się najbardziej znane włoskie ośrodki narciarskie – Dolomiti Superski i Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Doskonale przygotowane trasy o zróżnicowanym poziomie trudności są przeznaczone nie tylko dla zawodowców, ale także stanowią wspaniały sposób na rozpoczęcie swojej przygody ze sportami zimowymi. Na uwagę zasługują także trasy dla narciarzy biegowych, których w Polsce nie jest tak wiele. Poza szusowaniem po białym puchu można też wybrać się na wycieczkę na rakietach śnieżnych, by poznać malownicze zakątki tamtejszych dolin i wzniesień Dolomitów.

Trekking, rowery, żaglówki letnią porą

Lato to czas, w którym na miłośników sportów czeka mnóstwo różnorodnych atrakcji w Trentino. To tam można poświęcić się trekkingowi, jeździe na rowerach, a nawet żeglowaniu, pływaniu czy opalaniu się na plażach nad pięknymi jeziorami Garda czy Levico. Najbardziej znane trasy wiodą we wschodniej części Trentino przez doliny Val di Fiemme, Val di Fassa oraz Valsugana. Czeka ponad 1000-kilometrowy szlak rowerowy Dolomiti Lagorai Bike i wiele miejscowości górskich będących doskonałym punktem wypadowym na trekkingowe wycieczki dla aktywnych. Jezioro Garda, przy brzegu którego wytyczono szlak Mountain Garda Bike, stanowi też popularne miejsce dla wielbicieli żeglarstwa, kajaków, nart wodnych oraz pływania i opalania się.

Trentino to region, który od lat jest popularny wśród turystów i przez cały czas rozwija się dynamicznie po to, aby przyciągać ich jeszcze więcej. Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano mnóstwo atrakcji, które bezsprzecznie zadowolą każdego – zarówno tych mogących pochwalić się wyśmienitą kondycją, jak i początkujących. A to wszystko w przy wyśmienitej pogodzie i unikatowych widokach włoskich Dolomitów.

zdjęcia: freeimages.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *