Wyjdź z twarzą – jak kryć niedoskonałości cery?

Wydaje ci się, że problemy ze skórą twarzy można zatuszować, jedynie nakładając wiele warstw kosmetyków, które wywołują dodatkowe podrażnienie? Nic bardziej mylnego! Przekonaj się, jak w prosty sposób ukryć mankamenty swej urody i cieszyć się nieskazitelnym lookiem w kilka minut!

Kosmetyczni cudotwórcy

Zanim po raz kolejny zdecydujesz, że wolisz zostać w domu niż spędzić kilka godzin przed lustrem, próbując ukryć niedoskonałości skóry przed ważnym wyjściem, wybierz się do najbliższej drogerii i znajdź produkt, który w kilka chwil pomoże ci uporać się z problemem.

Choć półki sklepowe uginają się od ciężaru zgromadzonych na nich specyfików, których producenci kuszą nas obietnicami – często niemającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości, poświęć swoim zakupom więcej czasu i rozsądnie wybierz kosmetyk, który wybawi cię od codziennych problemów z cerą.

Zdecyduj się na taki produkt, który, tak jak np. podkład kryjący marki L’Oreal, nie tylko zapewni ci zamaskowanie niedoskonałości, lecz także odżywi twoją skórę, dzięki zawartym w nim cennym składnikom oraz witaminom. Dodatkowo zwróć uwagę na pojemność opakowania – im większa, tym kosmetyk wydajniejszy.

Precyzyjna aplikacja

Kupno profesjonalnego kosmetyku to połowa sukcesu. Aby twoja cera wyglądała na promienną, a przebarwienia i wypryski stały się niewidoczne, naucz się, jak prawidłowo aplikować produkt na twarz. Chociaż najwygodniej nakłada się podkład palcami, w przypadku cery problematycznej lepszym sposobem będzie wykorzystanie do tego celu niezbyt grubego pędzla lub przeznaczonej do tego gąbki o kształcie jajka lub kuli.

Rozpocznij rozprowadzanie kosmetyku od środkowej części twarzy (czoło, nos, broda), a następnie – kieruj się ku dalszym miejscom, takim jak policzki czy skronie. Pamiętaj, że zaledwie jedna pompka specyfiku zapewni ci odpowiednie krycie, więc staraj się nie przesadzić z ilością aplikowanego fluidu.

Istotne będą także ruchy, które wykonasz, posługując się pędzlem lub gąbeczką.

W przypadku pierwszego z akcesoriów, używaj go tak, jakbyś rozprowadzała na skórze farbkę, starając się nie pozostawić żadnych smug. Gąbkę z kolei odciskaj na twarzy tak, jakbyś wykorzystywała do tego celu stempel. Dzięki temu kosmetyk dokładnie pokryje całą powierzchnię twojej twarzy. Wreszcie, by uwypuklić efekt osiągnięty nałożeniem podkładu kryjącego, delikatnie oprósz skórę pudrem matującym z tej samej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *