Zabawki do nauki języka angielskiego

Naukę angielskiego można zacząć już w bardzo młodym wieku. Lecz by miała ona sens, pomoce naukowe muszą być przystosowane do możliwości intelektualnych dziecka. Z tym nie powinno być problemu, bo na rynku jest mnóstwo zabawek edukacyjnych dla dzieci, które chciałyby opanować podstawy języka angielskiego.

Zabawa z komputerem

Nauka angielskiego to nie tylko podręcznik i nudne ćwiczenia. W internetowym sklepie Merlin kupimy zabawki edukacyjne dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. Uczeń dostaje do ręki program komputerowy, ale nie jest to klasyczny kurs językowy, a zestaw atrakcyjnych gier, w których przemycane są angielskie słówka i popularne zwroty. Podczas zabawy dziecko rozwiązuje zadania o różnym poziomie trudności i korzysta z obrazkowego słownika, utrwalając w ten sposób zdobytą dotychczas wiedzę. Na zakończenie każdego etapu dziecko otrzymuje w nagrodę elektroniczny dyplom, co zachęca je do dalszej nauki. Komputerowe gry językowe powinny mieć ciekawą fabułę, intuicyjny interfejs oraz atrakcyjną grafikę, a zadania nie mogą być ułożone według jednego schematu, bo dzieci szybko zaczną się nudzić.

Gry planszowe

Bardzo dobrą grą do nauki angielskiego jest popularne memo. Dziecko musi dopasować dwa identyczne obrazki, przy czym w wersji edukacyjnej jeden obrazek jest podpisany po polsku, drugi po angielsku. Przy okazji memo doskonale ćwiczy pamięć i zdolności manualne (przed rozpoczęciem zabawy dziecko musi samodzielnie powycinać kartoniki z obrazkami).

Utrwalić angielskie słownictwo pomoże też „angielskie” domino – trzeba połączyć obcojęzyczne słówko z odpowiednim obrazkiem na innym klocku. Starszym uczniom, którzy opanowali już pewien zasób słownictwa, można zaproponować grę językową scrabble, tyle że po angielsku, albo zabawę „Questions and answers”, w której przy pomocy zadawanych po angielsku pytań trzeba odgadnąć, co przedstawia obrazek wylosowany przez jednego z graczy.

Dla najmłodszych

Swoje zabawki edukacyjne do nauki angielskiego mają też najmniejsze dzieci. Są to na przykład lalki i misie śpiewające po angielsku, interaktywne książeczki, za pomocą których dziecko uczy się alfabetu, kolorów i cyferek w dwóch językach jednocześnie, dźwiękowe maty edukacyjne, kolorowanki, proste puzzle z angielskimi słówkami (koniecznie z dużych elementów). Wybór jest ogromny, ważne tylko, by nie przesadzić z poziomem trudności i tempem nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *