Zadbaj o swoją szyję – peelingi

Szyja to bardzo ważny fragment naszego ciała. Dbamy o skórę twarzy, dłoni, stóp, dekoltu, a zapominamy o szyi, a to bardzo źle. Często to właśnie niezadbana skóra szyi wskazuje na nasz wiek. Kremy dbają o wygładzenie zmarszczek na twarzy, za to na szyi zmarszczka na zmarszczce. Aby do tego nie dopuścić warto zadać również o nią.

Na początek dobrze jest skorzystać z dobrodziejstwa jakim są naturalne peelingi. Wszystkie wymienione poniżej możesz wykonać sama w domu. Przekonaj się, że naprawdę działają. Wystarczy powtarzać zabieg 8-10 dni i szyja zmieni swój wygląd.

Dla zszarzałej skóry – peeling z pomarańczy

Wyciśnij sok z połowy pomarańczy a następnie dodaj do niego 3-4 łyżeczki mąki ziemniaczanej. Dokładnie wszystko wymieszaj a następnie nałóż na szyję i masuj kolistymi ruchami. Po chwili zmyj wszystko ciepłą wodą. Przekonasz się, że Twoja skóra ślicznie się zaróżowi.

Dla bladej skóry – kurkuma

Łyżkę mąki razowej wymieszaj ze szczyptą kurkumy i odrobina soku wyciśniętego z limonki. Następnie dodaj do tego pół łyżeczki mleka i oliwy. Tak przygotowaną masę nałóż na szyję i dekolt. Po 30 minutach zmyj ciepłą wodą. Sama zobaczysz, że skóra nabierze pięknego blasku.

Dla szorstkiej skóry – owies

Weź 3 łyżki oliwy z oliwek i dodaj do nich 1 łyżkę mąki owsianej. Tak przygotowany peeling rozprowadź na szyi i dekolcie i masuj kolistymi ruchami przez 1-2 minut. Następnie zmyj wszystko letnią wodą. Skóra stanie się znacznie delikatniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *