Zniszczone włosy? – Zostań kosmetyczką we własnym domu!

Zauważyłaś, że po zimie Twoje włosy są matowe, przesuszone, o szarym odcieniu i rozdwojonych końcówkach? Co zazwyczaj robisz w takich sytuacjach? Udajesz się do drogerii i szukasz odpowiednich kosmetyków – specyfiku na wzmocnienie włosów, na zwiększenie ich połysku, na lepsze układanie fryzur… Długo można by wymieniać. Do każdego z tych zadań ratujących włosy występuje najczęściej inny szampon plus odżywka plus maska. Dodatkowo trzeba podjąć decyzję, którego producenta wybrać. „Bo Asia mówiła, że różowa seria jest najlepsza..”, „..ale przecież tę firmę tak często ostatnio reklamują..” Dochodzi do tego, że w końcu zapominasz, który problem związany z Twoimi włosami wydawał Ci się najważniejszy. Decydujesz się jednak na kilka produktów i obładowana torbami postanawiasz odwiedzić babcię, która mieszka nieopodal.

Staruszka zobaczywszy Twoje pakunki, z serdecznym uśmiechem daje Ci rady, które raz na zawsze zmienią stan Twoich włosów. Musisz pamiętać, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było tak wszechstronnej oferty kosmetyków. Kobiety musiały radzić sobie same i ze swojej kuchni stwarzały prawdziwe salony kosmetyczne. Produkty, które Ty traktujesz jako smakołyki bądź specyfiki apteczne, były przez nasze babcie używane do zabiegów kosmetycznych. Cytryna, miód, olejek rycynowy, oliwa z oliwek, żółtko jajka, piwo, a nawet nafta, szpinak czy banan. Można również skorzystać z jogurtu naturalnego oraz wszelkiego rodzaju ziół, które niejednokrotnie mają zbawienny wpływ nie tylko na nasze włosy. Wszystkie te składniki można łączyć i tworzyć z nich niepowtarzalne receptury.

Oczywiście istnieje wiele konkretnych przepisów na naturalne odżywki. Stosowanie ich staje się coraz bardziej popularne, dlatego sposoby na ich przygotowanie coraz częściej można znaleźć w Internecie. Kobiety, a także coraz częściej młode dziewczyny, dzielą się na forach swoimi doświadczeniami i wymieniają opiniami na temat konkretnych receptur. Najczęściej z naturalnych produktów tworzy się maski, które nakłada się na jakiś czas na głowę przykrywając ręcznikiem. Zioła natomiast służą głównie do płukania, ale nie tylko.
Forumowiczki niejednokrotnie chwalą domowe sposoby na poprawę kondycji włosów. Często są zaskoczone szybkością efektu, który potrafi być wręcz natychmiastowy. Masz koleżanki mogące pochwalić się idealnymi, długimi pasmami? Zapytaj je o sposoby pielęgnacji. Może okazać się, że ich bezcenną odżywką jest sok z cytryny i pokrzywa. Dlatego czasami zamiast stać godzinami przy drogeryjnych półkach, poszukaj recepty na naturalną odżywkę, za którą Twoje włosy mogą odwdzięczyć się siłą i blaskiem, które zaskoczą otoczenie.

Jedna myśl na temat “Zniszczone włosy? – Zostań kosmetyczką we własnym domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *